Nädalavahetusel Jõgeva karikaturniir saalihokis

Laupäeval ja pühapäeval peetakse Virtuse spordihoones üheksateistkümnes Jõgeva karikaturniir saalihokis. Tugevakoosseisulisel turniiril teevad lisaks Eesti meistriliiga meeskondadele kaasa ka Läti meistriliiga klubid Rubene ja Pargauja ning Soome klubi VKTP.

Hooajaeelne turniir toob Jõgevale taas peaaegu kogu Eesti saalihokiparemiku, eemale jääb kahjuks vaid kevadel Eesti meistrivõistlused võidukalt lõpetanud TTÜ SK. Kohal on aga tänavune hõbe SK GAP/Saku, pronks Sparta Team Automaailm ning medalita jäänud Jõgeva SK Tähe/Olivia ja Eesti Maaülikooli SK.

“TTÜ meeskond ei saanud mängijaid kokku,” ütles Marko Saksing Eesti meistermeeskonna eemalejäämist kommenteerides. “Nad olid küll turniirile registreerunud ning ka nende treener ütles, et nad kindlasti tulevad Jõgevale, aga selle nädala alguses teatati ootamatult oma mitteosalemisest.”

19. septembril algavaks Läti meistriliiga turniiriks valmistuvatest klubidest on Jõgeval võistlustules eelmisel hooajal oma riigi meistrivõistlused pronksmedaliga lõpetanud ja tänavustel Euroopa karikavõistlustel mängiv Koceni Rubene ning põhihooajal kümnenda koha saanud ja kohamängudest eemale jäänud Stalbe SK Pargauja.

“Rubene on väga tugev meeskond, arvan, et nemad võidavad tänavuse turniiri,” lausus Saksing. “Ka Pargauja on väga heal tasemel meeskond, eelmisel aastal oli neil lihtsalt palju ebaõnne.”

Viimasel neljal aastal koduse karikaturniiri võitnud Jõgeva SK Tähe/Olivia vastasteks B-alagrupis on Sparta Team Automaailm, SK Pargauja ning VKTP.

Turniiri esimene mäng algab laupäeval kell 10.30, võistlused avatakse kell 12.50. Kohe pärast seda on kodumeeskond vastamisi VKTP-ga, kellelt tuli mulluse turniiri avamängus vastu võtta 6:7 kaotus. Kell 15.15 algab Tähe mäng Sparta Team Automaailmaga ning kell 18.30 kohtuvad jõgevalased viimases alagrupimängus Pargaujaga.

Pühapäevased kohamängud algavad veerandfinaalidega kell 10. A-alagrupi võitja kohtub B-alagrupi neljanda meeskonnaga, teise koha saanud võistkonnad alagrupis kolmanda koha saanud meeskonnaga. Poolfinaalid mängitakse alates kella 13.15-st, finaal algab kell 16.45. Kõik mängud on tavapärastest saalihokilahingutest lühemad. A-alagrupis mängitakse 2 x 20 ning B-alagrupis, veerand- ja poolfinaalides 2 x 15 minutit. Kolmanda koha mängu ning finaalkohtumise kestuseks on 2 x 20 minutit.