Nädal maakonnas

Jõgeva vald

1. – 5. augustini kestab Peipsi ääres Karjamaal valla lastelaager “Päike, õhk ja vesi, need me sõbrad kolmekesi”. Reedel, 6. augustil kell 13 on Kuremaal vastuvõtt Jõgevamaa endistele majandijuhtidele. 6. ja 7. augustil on vallavalitsuse töötajad külas sõprusvallas Allazis.

Kasepää vald

Täna ja homme korraldavad norralased Kasepääl valla lastele traditsioonilise laagri. Vallas tehakse ettevalmistusi 14. augustil peetavaks Kasepää valla päevaks.

Palamuse vald

Kolmapäeval, 4. augustil kell 20 on Palamuse rahvamajas Viljandi Ugala teatri etendus “Lõika maha ja lase jalga”. Reedel, 6. augustil kell 20 on Palamusel peredisko. Esinevad ansambel Suveniir ning Sirje ja Rein Kurg. Teater, sõna ja tants, tantsushow, DJ Imre Tõekalju. Laupäeval, 7. augustil on Palamusel valla käsitöötegijate suvekool. Pühapäeval, 8. augustil korraldatakse Vanemuise teatri suvelavastuse “Vigased pruudid” ühiskülastus. 7. ja 8. augustil on Kaarepere külapäevad – 7. augustil peetakse spordipäeva, 8. augustil kell 10 on eakate vastuvõtt ning kell 12 algab külalaat töökodade, pillimehe, laadasupi, õlle ja kirbuturuga. 9. – 15. augustini on Palamusel III vabaõhu kunstilaager.

Puurmani vald

Kolmapäeval, 4.augustil on Puurmani staadionil kergejõustikuvõistluste III etapp.

Põltsamaa linn

Täna peetakse Põltsamaal Jõgevamaa meistrivõistlusi jalgpallis. Neljapäeval, 5. augustil on Põltsamaal piirkonna meistrivõistlused jalgpallis. Reedel, 6. augustil sõidab linna esindus Kiviõlisse linnade ja alevite suvepäevadele. Laupäeval, 7. augustil etendub Põltsamaal Suvetuur 2004 “Eino Baskin 75”. 6. ja 7. augustil on Põltsamaal rahvusvaheline jalgpalliturniir noortele. 7. ja 8. augustil peetakse XXX Põltsamaa jõe suvemänge.

Saare vald

2. – 6. augustini tegutseb Voore kooli töö- ja puhkelaager. 3., 4., 7., 8. augustil ning 10. – 12. augustini mängitakse Saare järve ääres vabaõhuetendust “Silver Ükssilm ja admirali vanne”. Reedel, 6. augustil kell 13 korraldatakse Voore kooli juures marumürapäev. Kavas on mitmesugused võistlused lastele ja noortele. Buss Saarelt Voorele väljub Saare vallamaja juurest kell 12. 7. augustil kell 14 oodatakse kõiki endise Saare Põhikooli õpilasi ja õpetajaid kokkutulekule vanasse koolimajja. Kell 16 samal päeval algab Saarel Kalevipoja päev. Etendatakse Kalevipoja-teemaline näidend, kavas on võistlused ja mängud lastele, peetakse simmanit koos Anu Tauliga jne. Avatakse Saare infotuba.

Tabivere vald

Laupäeval, 7. augustil kell 19 on tuledepidu Koogil. Järvemuusikakontsert, sportlikud mängud, tantsud, lõkkeõhtu.

Torma vald

Laupäeval, 7. augustil kell 12 algab Torma vallamaja ümbruses künnipäev ja künnipäeva laat. Ürituse avab president Arnold Rüütel. Kavas on Jakoboni-aegne künd hobusega ning Torma valla künnimeitrid demonstreerivad maailmatasemel kündi. Kõneldakse Jakobsoni-aegsest põllumajandusest, künnist eile ja täna, jagatakse künniõpetust, antakse teadmisi kaasaegsest ja tuleviku mullaharimisest jne. Kohal on ratsahobused, peetakse laata ja simmanit, mängib Torma pasunakoor ja esinevad kohalikud taidlejad.

blog comments powered by Disqus