Mustvees tähistati lastekaitsepäeva korrastatud kaosega

Esimese juuni hommikul olid koolitulijad veidi hämmingus. Mis siin toimuma hakkab? Miks on koolihoovi ootamatult kerkinud telk? Mida teevad siin kaitseliitlased ja milleks püssid?  Kõik küsimused said peagi vastuse.

Mustvees on lastekaitsepäeva tähistamine juba pikkade traditsioonidega. Küll on tutvutud päästetöötajate tehnikaga, sooritatud jalgrattaeksameid ja saadud uusi teadmisi sellest, kuidas end suvel õnnetustest ja jamadest eemal hoida. Sel aastal tuli mõte soojendada üles üks vana traditsioon ja korraldada lastele pannkoogipidu!

Seda, mis Mustvee gümnaasiumi hoovil esimesel juunil toimuma hakkas, võib kokku võtta väljendiga korrastatud kaos. Lapsed ei pidanud sel päeval mitte midagi tegema. Kes aga tahtis, võis mängida kunstmurukattega spordiväljakul saalihokit. Muidugi on raske tütarlaste saalihokivõistkonnale “kihvad” pähe teha, aga kui suurem punt lapsi selle eesmärgi poole püüdleb, siis on ju kõik võimalik.

Noortekeskuse juhendaja Enely oli samuti popp tegija, sest tema tegi kõigile soovijatele põsele liblika, lille või suure kauplemise peale mootorratta.  Ja väiksemad sõpruskonnad mängisid petanki. Tulisemaks läks asi kehalise kasvatuse õpetaja ja treeneri Romani juures. Kõik noored, kellel selleks tuju oli, said kätt harjutada õhupüssist laskmisel.  

Kes aga vajas rahu ja omaette nokitsemist, neid ootas Mustvee muusika- ja kunstikooli ning Mustvee vene gümnaasiumi kunstiõpetaja Riina, kelle juures saadi selgeks paela punumise nipid. Päeva naelaks sai siiski Kaitseliidu Alutaguse maleva esitlus. Noortele anti võimalus tutvuda mitmesuguste laskeriistadega, uurida sõjapidamise saladusi, küsida, mida saab Kaitseliidus teha ja panna plahvatama granaate. Päriselt. Turvalisuse huvides katsetati siiski veegranaatidega.

Muidugi läheb sellise sahmimise peale kõht tühjaks — lubati ju pannkoogipidu. Et õpetajad olid ametis töötubade korraldamisega või viimaste hinnete panemisega,  siis küpsetasid sealsamas kooliõues  kooke Mustvee gümnaasiumide direktorid Marianne Kivimurd-Tarelkina ja Jaan Rahuküla.

Päeva õnnestumisele panid õla alla paljud Mustvee ettevõtted ja emad, isad, vanaemad, vanaisad. Suur aitäh Alutaguse kaitseliitlastele, Mustvee vene gümnaasiumi kokkadele ja  Mustvee noortekeskusele ning “Peipsikate” seltsingule ja spordiklubile “Mustvee”.

i

JULIA GUŽ

blog comments powered by Disqus