Mustvees kuulutati välja aasta teo laureaadid

Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendatud kontsertaktusel Mustvee kultuurikeskuses kuulutati Mustvee valla aasta teoks 2018 jahtklubi hoone ja Grossi toidukaubad kaupluse avamine Mustvees.


Fuajees tervitas pidupäevasündmusele tulijaid Mustvee kultuurikeskuse juhataja, Jõgevamaa Hõberisti kavaler Laidi Zalekešina. Kontsertaktuse juhatasid sisse laulja  Mikk Kaasik ja tšellokvartett C-Jam, kelle saatel lauldi Eesti Vabariigi hümni. Pidupäevakõnedega esinesid Mustvee vallavolikogu esimees Aivar Saarela ning Mustvee vallavanema kohusetäitaja Enn Kurg.

Tunnustuse Mustvee valla aasta tegu laureaatideks saavad füüsilised või juriidilised isikud, kes on aasta vältel korda saatnud tegevuse või korraldanud sündmuse, mis on vallale oluline, mõjutanud positiivselt kohalikke elanikke ning toonud paikkonnale tuntust. Aasta teo valimisel osalesid veebiküsitluse kaudu Mustvee valla elanikud. Tiitlite andmise otsustas Mustvee vallavalitsus 14. veebruaril toimunud istungil. Arvestades võrdsete häälte kogumist rahvaküsitlusel, otsustati aasta teo vääriliseks nimetada nii Mustvee jahtklubi uue hoone ehitamist kui ka Grossi toidukaubad kaupluse avamist.

Mustvee Jahtklubi ehitas LEADER-projekti toel õppehoone. „Koolitame väikelaevajuhte. Plaanime hakata korraldama noortele laagreid merendushuvi arendamiseks. Propageerime Peipsi järve ja selle ümbrust vabaajaveetmise paigana,” märkis Jahtklubi juhatuse esimees Oleg Võssakov. Firma OG Elektra avas möödunud aastal Mustvees Grossi kaupluse. Ühtlasi valmis kergliiklustee kaupluse juurest Tartu tänavani, asfalteeriti ka üks teelõik Tähe tänavalt.

„Mustvee ja selle ümbruse elanikud on uue kaupluse igati omaks võtnud. Püüame seal pakkuda võimalikult kvaliteetset kaupa ja tasemel teenindust. Hea on meenutada asjalikku koostööd Mustvee vallavalitsusega,” ütles OG Elektra tegevjuht Reigo Mölder.

Mustvee valla aasta teo nominentideks olid ka Olerexi tankla avamine Mustvee linnas, loodusainete õppeklassi avamine Mustvee Koolis, Tiheda lasteaiahoone rekonstrueerimistööd, Võtikvere-Mustvee teelõigu rekonstrueerimine ja Mustvee valla aastapäeva matk Mustveest Avinurme.

Kontsertaktusel osalejate poole pöördus kõnega Kasepäält võrsunud ja Mustvees keskkooli lõpetanud majandus- ja ühiskonnategelane Jüri Kraft. Ta meenutas, kuidas kolmkümmend aastat tagasi pöördus tema poole toonase ministrite nõukogu asjadevalitseja Elmar Matt ja palus abi sinimustvalge lipu saamiseks Pika Hermanni torni heiskamiseks.  Lubasin aidata, mis oli aga piisavalt keeruline protsess. Värvi, millega kangast värvida, tuli hankida Moskvast. Kui aga rahvusvärvides lipp Toompeal lehvis, olid paljude inimeste rõõm ja uhkustunne tohutud.

„Mul on au viibida esmakordselt Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamisel suures Mustvee vallas. Soovin selle paiga inimestele häid mõtteid, tugevat tahet ja elujõudu,” ütles Kraft lühiintervjuus Vooremaale.

Eesti iseseisvuspäevale pühendatud piduliku sündmust Mustvee kultuurikeskuses juhtis Valdi Reinas.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus