Mustvees avati kirik uue kella helinaga

Eelmise aasta mais sai Mustvee Õigeusu Ainuusuliste kogudus tagasi 1877. aastal ehitatud kiriku, mille kell lõhuti möödunud sajandi kuuekümnendatel aastatel. Seega vajas kirik uut kella, mis toodi kohale tänavu aprillis. Laupäeval toimunud kiriku avatseremoonia alguses tõmmati 272 kilogrammi kaaluv kell köite abil kirikutorni. Esmakordselt kõlasid helinad, mis kellale paremat asendi otsimise käigus järjest kõlavamaks ja kaunimaks muutusid.

Koguduse esimees Sergei Borodin pidas kõne ja palus koguduse liikmetel ja külalistel kirikusse siseneda. Koguduse liikmed süütasid küünlad. Lindilt kostis vaimulik muusika, mis lindistatud Kuremäe kloostris.

Kella saamisele aitas kaasa Sergei Borodini poeg Vladimir Borodin, kes töötab Peterburi lähedal.

?Kirikukellade kavandeid tehakse Arhangelskis kellade kunstikeskuses, kelli valmistatakse aga Venemaal nn. Kuldse Rõnga linnades. Mustveesse toodud kell on tehtud Jaroslavli oblastis.?

Kella ostmiseks tegid annetusi Sergei Borodini pojad Vladimir ja Aleksander, Sergei Uleksin, Stanislav Latov, Vladimir Kolpakov, Vassili Tarelkin, Dmitri Vesselov, Mark Sumnikov, Viktor Jestignejev ning mitmed teised.

?Hea, et leidub selliseid abivalmis ja avara hingega inimesi,? lausus mustveelanna Nona Kolpakova.

Mustvee Vene Gümnaasiumi õppealajuhataja Raissa Kostina lubas, et õpilased viiakse kindlasti ekskursioonile nii äsja avatud, kooli naabruses asuvasse kirikusse kui ka teistesse Mustvee kirikutesse. ?Nelja kirikuga Mustvee on huvitav linn, mille möödanikku ja kultuurilugu tasub noortel tundma õppida,? ütles pedagoog.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus