Mustvee raamatukogu raamatukellal aukohal “Tõde ja õigus”

Mustvee linnaraamatukogusse sisenedes saab uudistada seinal raamatukella, millel numbrite asemel raamitud pildid nii möödanikus kui ka tänapäeval ilmunud populaarsete raamatute esikaantest.


Mustvee linnaraamatukogu direktori Laidi Zalekešina sõnul on kõige väärikamal, kellenumbri 12 kohal oktoobri lõpus üheksakümne aastaseks saanud Anton Hansen Tammsaare “Tõe ja õiguse” I köide.

“Raamatute valikul arvestasime Peipsimaa kahte kogukonda. Nii on eestikeelsetest raamatutest kellal Alexsander Dumas´ “Kolm musketäri”, Andrus Kivirähki “Leiutajateküla Lotte”, Erik Tohvri “Äravalitu” ja Justin Petrone “Minu Eesti”.

Venekeelsetest Lev Tolstoi romaanid “Sõda ja rahu” ning “Anna Karenina” ja “Muinasjutt tsaar Saltaanist”,” lisas direktor.

Kaks raamatut ehk Eno Raua “Sipsiku” ja raamatu Mustvee ajaloost pandi kellale lugejate hääletuse põhjal.

Koos Laidi Zalekešinaga kujundasid raamatukella ja paigaldasid seina kellamehhanismi raamatukogu töötajad Anu Ots ja Veronika Obuhova.

“Kell jääb raamatukogu seinale alatiseks. Vastavalt kirjandusloolistele tähtpäevadele saab pilte raamatukaantest ka uuendada,” teatas Laidi Zalekešina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus