Mustvee linna päev pakkus osalejatele mitmekesist meelelahutust

 

Tänavune Mustvee linna päev pakkus igaühele midagi. Kes tahtis, sai laadal ostelda või oma kaupa pakkuda, lastel jätkus tegevust Vudila mängumaa atraktsioonidel, kalapüügihuvilised said võistu kala püüda ning nii keskpäevane kui ka õhtune kontsert meelitas kohale nii linlasi kui kaugemaid külalisi.

Mustvee linna päeva avas traditsiooniliselt linna puhkpilliorkester. Linnapea Pavel Kostromin tervitas kohaletulnuid ning tegi teatavaks kahe uue linna aukodaniku  nimed. Kõrge tunnustuse pälvisid Anton Tamm ja Sergei Borodin. 

Oluline teha teistele head

Mustvee linna päev on traditsiooniline kokkusaamise koht, kuhu tulevad kõik Mustvee sõbrad. “Sellel päeval on tavaliselt aega suhelda ja mõtteid vahetada, mida kaunis kodulinnas veel ära saaks teha,” rääkis linnapea.

Maavanem Viktor Svjatõšev andis kätte Kauni kodu Jõgevamaa 2012. aasta mastivimplid ja tänukirjad. Mustveest tunnustati perekond Madaloja, perekond Prusakovi ja perekond Paasi ning ühe korterelamu ümbrust.

EELK Mustvee koguduse õpetaja Eenok Haamer tuletas meelde, et kui igaüks hakkab Mustvees omakasu otsima, siis tuleb sellest ainult palju tüli, riidu ja vaenu inimeste vahel. “Aga meie igatseme, et siin võiks olla rahu. Rahu saab siis olla, kui peate teist inimest sama väärtuslikuks või isegi väärtuslikumaks kui iseennast,” tõdes Haamer.

Eenok Haamer on olnud Mustvee koguduse õpetaja 49 aastat. Tal on hea meel, et saab inimestele head edastada. Ta tuletas meelde, et inimene ei vii siit maailmast endaga midagi kaasa. “Kui oled teise inimese peale heatahtlikult mõelnud, siis see on igavene väärtus.”

Haamer soovitas inimestel vaadata enda ümber, kuidas head saaks teha.

Ta luges linnapäeva kavalt paljude inimeste ja asutuste nimesid ning tal oli hea meel, et erinevad inimesed ja organisatsioonid on mõelnud teistele. “Õppige mõtlema teise peale, otsige teise kasu ja tuletage meelde, et heategusid märgatakse,” rõhutas ta. 

Heategevuslikul loteriil müüdi 571 piletit

Noortekeskuse juures tegutsevad õpilased müüsid heategevusliku loterii pileteid. Noortekeskuse tegevust aktiivselt toetava lapsevanema, Peipsikate seltsingus kaasa lööva Aive Tamme sõnul müüdi 571 piletit. Loterii peavõitudeks olid Toila spaa päevapakett perele termides ning Vudila mängumaa 50-eurone kinkekaart.

Spaa päevapaketi võitis tänavu sügisel esimesse klassi minev seitsmeaastane Edvin Tarelkin. Edvini ema Marianne Kivimurd-Tarelkina ütles, et nad ostsid perega noortekeskuse ja linnapäevade läbiviimise toetuseks kokku 10 piletit.

“Edvinil oli lihtsalt õnnepäev, sest vanaisa ostis talle ka ühe pileti, millega poiss sai Mustvee raamatu. Keegi teine perest ei võitnud midagi,” lisas ta.

Ema kinnitusel armastab Edvin väga veemõnusid nautida ja  nagu ta ise ütleb, on basseinides käimise päevad talle alati õnnepäevad. “Viimati olime terve päeva Tartus Auras 30. juunil, kui Edvin seitsmeaastaseks sai. Toilas pole me veel perega käinud. Edvin ütles, et kui seal on sama vahva kui Värskas ja Tartus, siis ootab ta seda päeva väga ja on rõõmus, et ema-isa ja vennad saavad temaga kaasa tulla,” rääkis pereema.

Loterii teise peavõidu, Vudila mängumaa kinkekaardi võitis Janeli Romanovitš.

Motošõu võeti hästi vastu

Mustvee linnapäeva traditsiooniline üritus on laat, ilma milleta keegi seda sündmust naljalt ettegi ei kujuta. Tänavusele laadale pääses piletita.

Mustvee kultuurikeskuse tehnilise töötaja Tarvo Leoni eestvedamisel peeti tänavu bussijaama platsil Äksi motoklubi motošõu. Tegemist on pooletunnise üritusega, mille sarnast pole varem Mustvee linnapäeva raames korraldatud. Vihm küll segas veidi kavandatut, kuid publiku huvi oli suur. Tarvo Leon ütles, et noored tulid kenasti kaasa mõttega proovida rattal tasakaalu hoida.  “Juba liiguvad mõtted selles suunas, mida järgmisel linnapäeval teha,” lisas Leon. Publikul huvi on, sellepärast saab ta mõelda veel atraktiivsematele võimalustele.

Mustvee vabatahtlikud järvepäästjad eesotsas Kaupo Kaasikuga korraldasid kalapüügivõistluse “Peipsi ahven”. Esikoha pälvis Viktor Gussevi paatkond – kala kokku 6,66 kg ja suurim kala 1,32 kg ning 44cm ahven, püüdja Viktor Gussev. Paatkonda kuulusid veel Rene Punder ja Margo Värnik.


Teise koha pälvis Kaupo Kaasiku paatkond – kala kokku 2,54 kg ja suurim kala 0,74kg. Paadis oli ka Ago Kaasik. Kolmanda koha sai Lauri Meimre paatkond, neil oli kala kokku 2,22 kg, paadis lisaks ka Veiko Palm ja Erki Punder.
Kalapüügivõistluse korraldajad tänavad toetamise eest Euroopa Kalandusfondi.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus