Mustvee jõululaadale jagus piisavalt ostuhuvilisi

Möödunud laupäeval Mustvees peetud jõululaat paistis silma aktiivse ostuhuvi poolest. Populaarsemateks kaupadeks osutusid kodumaised suupisted ja käsitöötooted. Agarasti osteti jõuluehteid.


Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina sõnul kiitsid jõululaadale tulnud kauplejad oma läbimüüki. “Inimesed olid laadale tõepoolest ostma tulnud. Osteti nii muhu leiba, mett, laadavorsti kui ka populaarseks artikliks osutunud omavalmistatud hoidiseid.

Kohvikus Peipsimaa maitsed

Samuti olid populaarsed kaubad mitmesugused mänguasjad, küünlad, jõuluseaded ja -tuled, samuti raamatud. Mahakantud raamatuid müüs ka raamatukogu. Neid oli võimalik osta kümne sendi eest. Usun, et laadaostuta ei lahkunud keegi,” lisas Zalekešina.

Tema sõnul sai jõulukohvikus nautida Peipsimaa maitseid, pakuti maiustusi. “Müügil oli kala, sibul ning head Peipsi kandi aiaviljad.”

Mustvee lasteaia Sipelgapesa rühm korraldas heategevusliku oksjoni. Kauplejad olid oma esmaesitusega väga rahul ja nende lett nopiti päris puhtaks. Teenitud rahaga plaanitakse minna vahvale väljasõidule. Oksjonil olid pakkumisel erinevad maiustused, käsitööd, hoidised. “Mul on hea meel et minu seenepurgid lahkusid letilt kohe alguses,” lisas Zalekešina.

Kassike ootab kojuviimist

Jõululaadal tunti tõsist huvi ka raamatukogus elava kiisu vastu. “Loodame, et peatselt viiakse ta kaitsvate koduseinte vahele,” tunnistas Laidi Zalekešina.

“Möödunud laupäeval peeti jõululaatasid paljudes Eestimaa paikades. Vaatamata sellele oli Mustvee jõululaat küllalt rahvarohke ja tundus, et külastajaid jätkus rohkem kui samal sündmusel eelmisel aastal,” märkis ta.

“Me käsime Mustvee jõululaadal eelmisel aastal ja otsustasime tulla ka tänavu. Kõik kaasavõetud muhu seemneleiva pätsid said kiiresti maha müüdud. Suur leib kaalus 850 grammi ja väiksem 425 grammi.

Mulle meeldivad väga Mustvee laadad. Kultuurikeskus ja selle ümbrus sobivad nende korraldamiseks hästi. Tundub, et Mustvee ja linna ümbruse inimeste seas on taolised üritused igati populaarsed,” ütles Muhu Leib OÜ Tartu pagarikoja juhataja Anu Oll.

“Mustvees oli vahva laadamelu. Ise ostsin maiustusi, mida on valmistanud Reili Tooming. Need maitsevad imehästi. Kohtasin laadal ka mitmeid oma kodupaiga, Avinurme kandi inimesi nii ostjate kui müüjate hulgas,” märkis perefirma esindaja Kristi Pukk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus