Möödunud reedel andis Kasepää vabaõhulaval menuka kontserdi legendaarne briti glämmrokibänd Smokie

“Nalja teed või?” küsisid paljud keskealised jõgevamaalased, kui pereliikmelt või tuttavalt kuulsid, et nende noorpõlve iidol Smokie sisuliselt nende koduõuele mängima tuleb. Kolm-nelikümmend aastat tagasi poleks keegi sellest unistadagi osanud. Rokkmuusika maailmanimi tõi kokku hinnanguliselt kolm tuhat kuulajat (eri piletimüügikanalitest pärinevad arvud olid eile veel kokku löömata) – vaatamata sellele, et võrreldes tippaegade Smokie’ga on koosseis suurel määral muutunud.

Reis Eestisse ei kulgenud menubändil seekord ülearu libedalt: reis, millega nad Amsterdamist Tallinna pidid lendama, tühistati ning asendusvarianti kasutades jõudsid nad Kasepääle napilt enne oma etteastet. “Väike söögipaus jäi, ja siis mindi kohe lavale,” ütles Smokie tuuri korraldaja Aarne Valmis OÜst Hitivabrik. “Lennureisi käigus läks kaotsi ka ühe artisti esinemisriiete kohver, nii et talle tuli kiiruga mingid asendusrõivad leida.”

Valmise sõnul kiitsid Smokie muusikud Kasepää, aga ka Kärdla ja Kuressaare publikut. Ning vähemasti Kasepää publik oli kuulduga rahul, eriti pärast seda, kui ka “Living Next Door to Alice” päris lõpus “magustoiduna” ära oli kõlanud.         

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus