Mõisakoolide lootus – Norra abiraha

Norra ja Euroopa majanduspiirkonna finantsmehhanismi rahaga tehakse lähiaastatel Eestis korda kaheksa mõisakooli, kõik saavad 14 kuni 18 miljonit krooni, millele lisandub valdade omaosalus.

Puurmani mõis saab 18,76 miljonit krooni, millega peaks lossis korda saama esimene korrus, kus on kõige uhkemad paljude kaunistustega ruumid. Veel loodetakse selle rahaga korda teha lossi välisfassaad ning vahetada ka katus.

Abiraha ja omaosalus kokku on pisut suurem kui pool valla käesoleva aasta eelarvest (29,5 mln krooni).

Välisdoonoreilt saadud miljonite eest tehakse mõisale korralik uuenduskuur. Vald pole ka varem, käed rüpes, abiraha oodanud, vaid on püüdnud leida võimalusi kõige hädapärasemaid töid teha.

Puurmani kool võib õnnelik olla, sest ammu pole midagi lausa kaela kukkumas ja mõisaaegseid tingimusi enam külalistele näidata ei saa.

Jah, omavalitsuste vahendid on suurte mõisahoonete kordategemiseks napid, seepärast on abiraha välisriikidelt väga tänuväärne ja teretulnud. Mõisakoolide kordategemine on seni Eesti riigile üle jõu käinud, kuid  seda vajadust on mõistetud ja toetust otsitud. Hea on seegi, et korda saanud mõisad tühjalt seisma ei jää. Kool on mõisa elushoidmiseks väga hea lahendus.

13. november 2008

blog comments powered by Disqus