Kai Kimmel, projektijuht
“Noortel on raskem adekvaatselt käituda ja maailmast pilti saada. See pole noorte süü. Uueks probleemiks on näiteks virtuaal- ja pärismaailma segunemine. Igasugust infot on kohutavalt palju. Tüdrukutel on tugev surve välimusele, lisaks üldine edukultus. Noored tunnevad, et nad peavad sarnanema pildiga, mida telekas ja ajalehes näidatakse. Pole siis ime, et nad endast sellise mulje jätavad nagu nad oleksid hukas.”
Margus Ott, töötu
“Noored suitsetavad tänapäeval rohkem. Pidevalt kuuleb ajalehest, kuidas noored kiirust ületavad ja autosid sodiks sõidavad. Kärakat panevad ka. Eks ise sai ka omal ajal võetud, kuid vähem. Narkoprobleemi ja aidsi siis polnud. Ei teatudki, et sellised asjad olemas on. Ma arvan, et selles on süüdi vanemad, kes ei jälgi oma lapsi piisavalt.”
Kati Kuusik, õpilane
“Kui võrrelda praegust 13-aastast ja kümne aasta tagust 13-aastast, siis neil on ikka suur vahe. Põhiliselt ilmneb see rikutus selles, et väga paljud noored joovad, suitsetavad ja laaberdavad, teevad pättusi. Vahel teen ise ka pättusi. Ma arvan, et süüdi on noored ise.”
Maarja Udras, õpilane
“Paljud lapsed joovad ja suitsetavad. Kooli lähedal ma seda eriti näinud pole, küll aga seal, kus ma elan. Näen seal päris palju laaberdavaid noori. Palju oleneb sellest, kuidas vanemad lapsi kasvatavad. Ma arvan, et süüdi on kodune kasvatus.”
Romualdos Olehhov, puusepp
“Oleks noortele suunatud tegevust rohkem, oleks olukord parem. Linnas võiks rohkem noortekeskusi olla. Rohkem võiks olla üritusi ja pidusid, kuhu noored ka õhtul ja öösel sisse saaksid.”
Mart Puusepp, töötu
“Noored on vaja lihtsalt tööd tegema panna. Riisugu kasvõi lehti. See ei ole noorte ahistamine. Kui mina nende vanune olin saadeti meid kõiki kohustuslikus korras kolhoosi kartuleid korjama. Noortele tuleks anda tööd ja selle eest taskuraha. See parandaks neid, kui neil oleks midagi teha. Siis nad ei hulguks. Praegu on pilt jube. Noored suitsetavad avalikult, joovad vahetunni ajal veini.”
Berit-Bärbel Rebane