Mis jäi Jõgeva sünnipäevast enim meelde?

Heino Poom, ehitaja Jõgevalt:

Kõik oli tore, ei oskagi midagi esile tõsta. Minu 5-aastasele pojale pakkus see melu minust rohkem huvi: sai karusselli, auto ja hobusega sõita ning laadalt õhupalle ja muud nipet-näpet osta. Mina proovisin Saaremaa õlut – polnudki seda varem mekkinud.

Kaisa Maarja Limberg, õpilane Jõgevalt:

Purskkaev ja Jõgeva kohta harjumatult palju rahvast ja pikk rongkäik. Reede õhtul aga hästi lahe  noortepidu: mängis koguni seitse erinevat bändi ning kõik lõid energiliselt kaasa. Suvel võiks selliseid pidusid olla kohe iga päev.

Helmi Asper, 85-aastane pensionär:

Erilist huvi tundsin tantsurühmade esinemise vastu, kuna olen töötanud kultuurimajas ja ka ise kaua aega tantsinud. Nooremate esinemisega jäin üldiselt rahule, päris kena oli. Linn on ilusamaks muutunud ja lilli on palju ning muru on nii ilus, et vaatad seda täitsa mõnuga. Linna sünnipäeva ja eluga võib rahul olla.

Eda Kiis, õpetaja Põltsamaalt:

Eriti jäid meelde rongkäik, milles osalesid ka kõik linna asutused, ja pika laua pidu. See, et saab istuda linna sünnipäeval pika laua taga, on väga tore idee. See teeb lausa kadedaks, Põltsamaa võiks selle idee üle võtta. Oli näha, et linna juubeli puhul oli pingutatud: kultuurikeskuse esine ja südalinn palju kenamaks muudetud ja purskkaev rajatud. Eks linn, nagu inimenegi, püüab sünnipäevaks ja külaliste tulekus ennast üles vuntsida. 

Urmas Vasemägi, firma projektijuht:

Väga vahva linna sünnipäev, kuid ürituste kava oli tihe ja kõikjale ei jõudnud. Rongkäik oli võimas, ei mäletagi, et selline oleks varem Jõgeval olnud. Purskkaev jäi meelde. Aastakümneid tagasi oli linnas koguni kaks purskkaevu — kultuurimaja ja raudteejaama juures —, nüüd on Jõgeval siis taas purskav bassein. Kahju, et kurjamid selle just linnapäevade ajal vahuga ära rikkusid.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus