Milliseid suvelavastusi olete juba vaatamas käinud ja milliseid plaanite veel külastada?

 

Maie Puusepp, Sihtasutuse Jõgeva Sport peaadministraator

Tänavu pole veel ühtegi suvelavastust vaatamas käinud. Kääpal ka tänavu mängitavat “Viru tangot” nägin juba möödunud suvel. Kindlasti kavatsen lähiajal minna Palamusele “Nõiutud kevadet” vaatama.

 

Tiia Pärtelpoeg, Maarja rahvamaja juhataja

Käisime eelmisel nädalavahetusel Luke mõisas “Kraavihalle” vaatamas.  Oleme seda tükki ka ise mänginud, sellepärast oli huvitav jälgida, kuidas professionaal oli  seda teinud, ja võrrelda.

Oleme ka ise kaks uut lavastust välja toonud – Kivirähki “Uljas neitsi” ja Koidula “Kosjakased”. Järgmisel laupäeval tuleb meile külla Väägvere külateater tükiga “Rätsep Õhk ja tema õnneloos”. Täna läheme ise “Kosjakaskedega” Sääritsasse. Meie külateatril täitus just 20 tegutsemisaastat, sellepärast me  tänavu suvel teatriasjadega nii palju tegelemegi.

 

Keiu Kess, Puurmani spordi- ja kultuurimaja juhataja

Mina ei ole veel ühtegi suvelavastust jõudnud vaadata, aga laupäeval lähen Pajusisse, kus Jõgevamaa harrastusnäitlejad mängivad Kivirähki ainetel kokku pandud “Ööliblikaid”. Uuel nädalal lähen Palamusele, kus kooliteatrid hakkavad Lutsu “Kapsapead” mängima. Puurmani ja Põltsamaa näitetrupid teevad seal kaasa. Rohkem ei oskagi praegu öelda, kuhu veel jõuan.

 

Merle Nisu, Pajusi rahvamaja juhataja

Olen terve nädala vaadanud Jõgevamaa harrastusteatrite näitlejate proove Kivirähki “Ööliblikatega”. Laupäeval kavatsen ka kogu etenduse otsast lõpuni ära vaadata.

Möödunud suvel käisin vaatamas “Iha jalakate all”, see oli väga hea lavastus. Tänavu ostsin pileti “Pekole”. Üldiselt uurin ma alati sõpradelt ja tuttavatelt, mida nemad on näinud ja mida soovitaksid vaatama sõita. Tavaliselt käin üht head tükki vaatamas ja sellega piirdungi. Elamus, mille saan, on tavaliselt nii võimas, et ei taha seda keskpärase jandiga ära rikkuda.

 

KÜSIS: HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus