Mihkel Kukel oli Euroopa karikavõistlustel medal käeulatuses

Jõgevamaa 2009. aasta parimaks sportlaseks valitud Mihkel Kukk saavutas Lõuna-Prantsusmaal Arlesis toimunud Euroopa heitjate karikavõistlusel neljanda koha, jäädes seega napilt medalist ilma.

Ülemöödunud aastal võitis Mihkel Kukk Euroopa heitjate karikavõistlustel pronks- ja eelmisel aastal hõbemedali. Selline edu ajendas küsima, kas tänavu oli eesmärgiks kuldmedal.

“Eelnevalt osalejate nimekirja nähes võis medalit loota küll, sest olin isikliku rekordi põhjal viies, kuid kulda tahta oleks olnud raske, sest tänavu kulla saanud Venemaa sportlane Ilja Korotkov oli sellel aastal visanud juba 85 m, kuid medalit vaikselt ikka lootsin,” lausus Eesti  üks nimekamaid odaviskajaid.

“Eks natuke kahju ikka oli, et medalit ei tulnud, kuid pigem jäi kripeldama, et ei suutnud paar meetrit rohkem visata. Poolakas Pawel Rakoczy läks minust viimase katsega küll mööda, kuid mul oli üks katse veel varuks ja kõik oli  minu enda kätes. Suutsin viimase katsega visata 77,92, millest jäi napilt väheks, sest ei saanud oda õige nurga all lendu. Pigem oli kahju sellest, et võimu oli, aga lihtsalt ei suutnud tehniliselt viset kokku panna,” kommenteeris Kukk.

Täpset plaani, kui kaugele oda lendama peaks, Mihkel Kukk enda sõnul enne karikavõistlusi ei püstitanud.

“Nii võib tekkida kammitsus, mis tulemuse kehvemaks teeb. Üldiselt on aga ikka  teatud tulemused, millest vähem mitte mingil juhul visata ei tahaks. Sellest, kui palju võistlustel visata võiksin, tekib ka teatud ettekujutus treeningutel. Paraku on treeningud ja võistlused kaks erinevat asja ja eriti odaviskes, kus tulemused võivad väga palju kõikuda, sest vise sõltub väga paljudest pisikestest detailidest, mida suurelt hoolt visates on väga raske kontrollida.”

Valmistudes Euroopa heitjate karikavõistlusteks, treenis Mihkel Kukk veebruaris Lõuna-Aafrikas. “See oli selleks, et  saada natuke visketunnetust välitingimustes, sest viimati viskasin sellistes tingimustes oda septembris. Viimased kolm nädalat treenisin aga Eestis,”  rääkis sportlane.

Mihkel Kuke sõnul oli talvistel Euroopa heitjate karikavõistlustel kümmekond viskajat, kes oleksid  võinud medali saada.

“Pronksi võitnud Rakoczyga olen varemgi võistelnud ja talle kaotanud. Nii olime konkurentideks  ka  universiaadil 2009. aastal. Suurtel  tiitlivõistlustel ma Rakoczyd näinud pole, kuid tasemelt on ta küllaltki stabiilne ja  kahtlemata jääb ta ka tulevikuks tugevaks konkurendiks. Ainukeseks kindlaks favoriidiks võis aga seekordsetel võistlustel pidada Ilja Korotkovi.”    

Esimeseks tänavuseks kodumaiseks võistluseks on Mihkel Kukele praeguste plaanide kohaselt 27. mail Jõgeval peetav BIGBANK  Kuldliiga esimene etapp.  

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus