Mida Tabivere meeskonnal Floralt õppida on

Eesti jalgpalli 100. sünnipäevaga seoses peeti Tabiveres sõpruskohtumine FC Tabivere ja Tallinna FC Flora vahel, mille pealinlased tulemusega 9:0 võitsid. Kuid tabiverelastel oli sellest mängust palju õppida.

Tallinlaste kogenuim mängumees Teet Allas leidis ka Tabivere meeskonnast häid mängijaid. “Meeskonnas oli päris palju asjalikke kutte, kes võiks taseme poolest ka kõrgemates liigades mängida, lihtsalt lõppviimistluse juures kippusid kiirustama,” nentis ta.

Külaliste kõigis tegudes oli märgata professionaalsust, mis ei jäänud ka peakorraldajale ja Tabivere meeskonna keskkaitsjale Tauno Tringile märkamata. “Meie enda murul pole sellise tasemega meeskond varem käinud, oleme võõrustanud ainult Jõgevamaa Meistrivõistlusi ja IV liiga mänge. Nüüd oli näha, kuidas mehed tulid enne soojendust väljakuga tutvuma, vaatasid mättad üle, pidasid garderoobis nõu ja tulid tegid asja kiirelt ära.”

Väga hea mulje jättis Eesti koondise väravas tegutsenud Mihkel Aksalu, kes algatas pärast kohtumist penaltiseeria löömise, lubas väikestel lastel endale patsu lüüa, koos pilti teha ning kinkis isegi oma väravavahikindad ära.

“Nii enne kui ka pärast mängu võeti meid kui võrdseid, oli küll kaks jalgpallimeeskonda — üks  täielik Koljat ja teine Taavet. Kõik see näitas, et tegu on suure meeskonnaga, kellel on suhtumine korralikult paigas.

See oli väga positiivne üritus, madalama liiga mängijad saavad sellest motivatsiooni, samas näha ka meistriliiga klubi taset,” tõdes Marten Lombiots. “Paljudel on nüüd tahtmist rohkem, et jõuda III liigasse ja juba sealt edasi.”

Vastaste puurilukuga nõustus floralane Henri Anier: “Eks madalamate liigade meeskondadele on see väga võimas ja tähtis, meil nii suurt pinget pole.“

Tauno Trink mõtles aga hoopis tulevikule ning järelkasvule, sest rahalise olukorra tõttu jäid noortetreeningud Tabiveres pooleli: “Needsamad poisid olid hoolimata kõigest mängul kohal, kas pallipoisi rollis või lõid pärast Aksalule penaltit. Need on pisiasjad, aga samas annavad väikesele poisile nii suure tõuke.”

“Jõgevamaa on tuntud selle poolest, et siin on sirgunud Eesti tuntumad jalgratturid ja kuigi ainuke tippjalgpallur, keda mina tean, on Aivar Anniste, arvan, et ka jalgpalli jaoks materjali on, lihtsalt tuleb neid alaga tuttavaks teha ja väike tõuge anda,” sõnas Tauno Trink.

Huvilised saavad meeskonna tegemistega kursis olla  kodulehel: www.web.zone.ee/fctabivere

iii

MARI LILL

blog comments powered by Disqus