Mida plaanite teha koolivaheajal?

Jürgen Väljaru, VII klass:

?Tahtmine on koos vanemate õdedega Soome sõita, piletid on juba ostetud. Soomes olen varemgi mitu korda käinud ? mul isa seal bussijuht. Siis on vaheajal mitu sünnipäeva, mida on vaja tähistada, Kuremaal ujumas käia. Siis saab ka paar tundi rohkem magada kui koolipäevadel. Igavuse üle ma küll ei kurda, pigem saavad kõik koolivaheajad liiga kähku otsa. Oleks nagu kaks kella ja kalendrit, millest üks, just see vaheaja oma läheb teisest palju kiiremini. Koolis läheb mul suht normaalselt, väike kartus siiski on, et tunnistusele võib ka üks koolipoisi ?kolm? tulla.?

Mario Evert, VI klass:

?Mingeid mänge teeme, näiteks luurekat. Vaheajal saab ju kauem väljas olla. Klassikaaslastega lähen Tartusse, käime soppamas ja ostame igasuguseid asju, läheme Aura veekeskusse või kinno. Täpselt veel ei tea, näis, kuidas kujuneb. Võib-olla läheme klassiga ka Pärnu uude veekeskusse ujuma. Käimiste jaoks läheb vaja ka raha, eks kodus vaadata selle andmisel ka hindeid tunnistusel. Mida parem tunnistus ja rohkem ?viisi?, seda rohkem saab taskuraha. Tavaliselt on mul tavalised, koolipoisi hinded. Kooliveerandi lõpp on meil nagu palgapäev.?

Arvo Mõttus, majahoidja:

?Õppeveerandi viimasel päeval on rebasteks löömine ja mürglit kui palju. Lapsed jooksevad rõõmuga vaheajale, aga mul on kõikidel koolivaheaegadel tööd tavalisest rohkemgi. Suvine läks suure remondi tähe all, koolis oli kaks korrust käsil. Nüüd algab väike remont kahes klassis, ega me nädalaga rohkem jõuagi. Koolimaja ei jää päris tühjaks ka vaheajal, nii et majahoidjal tuleb teha uksed lahti ja hoida silm peal. Oma kooli- ja vaheaega ma enam hästi ei mäleta, aga ju oli meilgi kõige parem tund vahetund ja kõige paremaks ajaks vaheaeg.?

Ehtel Valk, abiturient:

?Põhiliselt olen kodus, seal on ka ühte kui teist teha. Pool vaheajast kulub õppesõidule. Novembri alguses on eksam, loodan, et saan selle esimese korraga tehtud ja juhiloa kätte. Auto on juba olemas, eks järgmisel koolivaheajal saa mõni pikem sõit ette võetud. Sügisvaheajast rohkem meeldibki mulle talvine. Siis on lumi maas ja jõuluaeg ning meeleolu hoopis teine. Klassitunnistuse ootus, mis mul algklassides õppeveerandi lõpus oli, on nüüd kadunud. Hinded pole enam nõnda tähtsad ja määravad, nüüd on tähtis eksamiteks valmistumine.?

Estri Vaht, õpetaja:

?Nagu lapsed, nii ootavad ka õpetajad koolivaheaega. Õpetajaamet on kord selline, et alati tuleb kodutööd kaasa võtta. Vaheajalgi on vaja tegeleda oma tööplaanidega järgmiseks veerandiks, osaleda haridustöötajate õppepäeval. Eks saab ka natuke hinge tõmmata ja aega teha koduseid töid. Maakodus sellest juba puudu ei tule. Mulle meeldibki igapäevase vaimse töö kõrval teha ka füüsilist. Koolivaheaja peamine eelis on, et saan olla kodus koos oma laste, oma perega. Loodan kokku saada ka sugulaste ja sõpradega, et oma tähtpäeva pidada.?

Sälly Salusoo, IX klass:

?Loen raamatuid, saan kodus toimetada, ema aidata, käia sõpradega väljas või teha muud, milleks kooliajal aega ei jätku. Kutsun sõpru külla, et midagi lahedat küpsetada või õhtul koos telekat vaadata. Ise tahan minna külla kaugemal elavatele sugulastele ja sõpradele. Sügisene koolivaheaeg on küll lühike, aga saab vähemalt puhata ja une täis magada. Läinud suvevaheajaga jäin eriti rahule ? oli mu elu lahedaim suvi! Kooliajal kulub enamik aega õppimisele, nüüd jõuab lugeda ka teisi raamatuid peale õpikute ja kohustusliku kirjanduse.?

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus