Metsatarekese üllatustega jõulupidu

Siimusti lastekodu Metsatareke pere otsustas tänavu jõulupidu pidada mitte oma majas, nagu tavaliselt, vaid Sadala rahvamajas. Peo käigus selgus, et tänu headele “päkapikkudele” ei pea lastekodu selle peo eest mitte midagi maksma.

Metsatarekese juhataja Imbi Ivaski sõnul on lastekodu pere oma jõulupidu senini tõesti oma majas pidanud ja peotoitude valmistamine on olnud kasvatajate hooleks.

“Et kasvatajad kokkamisega vaeva ei peaks nägema, vaid ka ise pidu nautida saaksid, otsustasime jõuluürituse teha n-ö majast väljas,” ütles Imbi Ivask. “Sadala rahvamaja valisin sellepärast, et see on mulle endale tuttav kant ja teadsin, et sinna on võimalik kohalikult toitlustusettevõtjalt Luule Väinalt toidud tellida.”

Ülemöödunud kolmapäeval sõitiski siis lastekodurahvas OÜ-st Kudina Tankla tellitud bussiga Sadalasse. Sinna sõitsid ka jõulupeo traditsioonilised külalised – lastekodulaste eestkostjad, kelleks on üldjuhul nende koduomavalitsuste sotsiaaltöötajad.

Mitu kingitust

Esimene üllatus, mis Metsatarekese lapsi ja töötajaid tabas, oli see, kui peale ette teada külaliste saabusid neid tervitama ja kingitust üle andma Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev ning maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltsas. Seejärel üllatused jätkusid. Jõululaua katnud Luule Väin palus samuti sõna ning tegi teatavaks, et peotoidu arve maksis kinni Torma vallas ja Jõgevamaal hästi tuntud väikeettevõtja ja heategevuse edendaja Eckard Klug. Sadala külade selts andis oma panuse sellega, et ei küsinud lastekodult rahvamaja kasutamise eest üüri.

“Olime tellinud peotoidu 21 lapsele ja 15 kasvatajale ning uudis, et me ei peagi selle eest maksma, oli meie jaoks väga ootamatu, aga meeldiv,” ütles lastekodu juhataja.

Vaheldumisi Rootsis ja Eestis elav Eckard Klug sai oma elukaaslaselt Luule Väinalt teada, et lastekodu rahvas Sadalasse jõulupidu pidama tuleb, ning otsustas, et maksab ise nende toiduarve kinni.

“Ja ega ta siis sellega piirdunud, ta oli saatnud meie lastele ka maiustusi ja mänguasju,” sõnas Imbi Ivask. “Üks meie kasvandikest avaldas pärast arvamust, et see Eckard peab ikka väga rikas olema.”

Hingelt rikas

22 aastat tagasi hukkunud parvlaevalt Estonia pääsenud Eckard Klug ei ole kaugeltki miljonär, ent hingelt rikas inimene on ta küll. Tema ja ta elukaaslane Luule on näiteks juba enam kui kümnel aastal Torma valla eakatele jõulupidu korraldanud. Metsatarekese jõulupeole Eckard isiklikult kohale tulla ei saanud, küll aga edastas Luule Väina vahendusel pidulistele oma jõulusoovid. Lastekodu rahvas sai CD-plaadi vahendusel kuulata ka üht Eckardi esitatud jõululaulu.

Muidu oli Metsatarekese pidu nagu jõulupidu ikka: esinesid lastekodu enda kasvandikud ja Sadala Külade Teatri lapsed. Viimased mängisid Valdi Reinase lavastatud lustlikku tükki “Lõbusad vanakesed”.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus