Metsamoor viib mõtted looduse ärkamisele ja armastusele

Võrumaal Karula rahvuspargi territooriumil Metsamoori Perepargi tegutsemist juhtiv loodusterapeut Irje Karjus ei oota oma Veetka talus, käed rüpes, millal taimede kasvu- ja õitseaeg  jõuab, vaid tegeleb taimede raviomaduste tutvustamisega ka tubasel ajal.

Karjus tuleb meeleldi asutustesse, rahvamajadesse, klubidesse ja seltsingutesse, et rääkida taimedest, nende ja kogu looduse mõjust inimesele ning jagada tarkusi, kuidas seda suurt väge oma tervise toeks ära kasutada.

Paar tundi kestval koolitusel “Taimede romantika läbi looduse sümbolite” räägitakse armuelu ergutavatest ja viljakust toetavatest, samuti raseduse kulgu ja sünnitust toetavatest ja mõjutavatest taimedest.

Loodusterapeut jagab ka armusöökide ja -jookide retsepte, juttu tuleb feromonidest ehk peibutajatest.

Lähemalt saadakse tuttavaks looduslike kosmeetikumidega ja tehakse koos prooviprotseduure, näiteks maasikamusimaski. Valmistatakse rukkilille-jääkuubikuid ja õpitakse läbi viima  saunatseremooniat kahele.

Koolituste loomulik osa on taimeteede maitsmine, samuti on Metsamooril külla tulles alati kaasas varasalv, kust saab osta mitmesuguseid tervisetooteid  ja koolitaja enda kirjutatud  raamatuid.

Lähemalt saab kõigest teada, kui avada arvutis  lehekülg aadressil www.metsamoor.ee . Samas on kättesaadav kõigi Metsamoori Pereparki kuuluvate talude ja nende poolt pakutavate teenuste tutvustus.

Et koolitustes kokku leppida,  hinnad ja muud tingimused täpselt järele uurida või pereparki kohale sõitmiseks juhatust saada, võib saata ka kirja aadressil metsamoor@metsamoor.ee  — Irje Karjus vastab meeleldi ja kiiresti. 

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus