Memmed-taadid pidasid kevadpidu

Kuremaal peeti üleeile Jõgevamaa memme-taadi kevadpidu. Mõisaparki püstitatud ajutise laulukaare all ja selle ees tantsuplatsil astus üles 11 laulukollektiivi ja 14 tantsurühma ligemale kolmesaja seeniortaidlejaga.


Seeniortaidlejad olid oma peoks hoolega valmistunud. Lauljad said isegi Palal ühe ühisproovi teha, tantsijate koosharjutamine piirdus peopäeva hommikuga. Taidlejate ja nende juhendajate töö kandis vilja: pidu läks kenasti ja suuremate viperusteta korda.

Memme-taadi peol viibis ka Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev.

“Kiidan korraldajaid: pidu oli hästi üles ehitatud. Ja sellist pidu on seenioridele tõesti vaja. Nende jaoks on koos tegemine väga oluline, samas on neil oma tempod: nooruse “tormi ja tungi” asemel valitseb nende pidudel elukogemusest ja elu üle mõtisklemisest kantud meeleolu,” ütles maavanem.

Maarja-Magdaleena seeniortantsurühma Maarjalill liige Heli Täpsi sõnas, et tema jaoks oli seekordne Kuremaa pidu esimene memme-taadi pidu.

“Pidu meeldis mulle väga, nii sisu kui ka korralduse poolest. Ainult tuul oleks võinud natuke vaiksem või soojem olla: tantsijatel hakkas õhukeste pluusidega külm,” ütles Heli Täpsi. “Mul oli rõõm siinsel peol kohtuda ka ühe algkooli- ja ühe keskkooliaegse koolikaaslasega, kellega me polnud vahepeal üldse kohtunud. See oli suur ja rõõmus üllatus. Ainuüksi selle pärast tasus siia tulla.”

Ka Heli Täpsi meelest on seenioridele oma pidu vaja, sest paljude eakate taidlejate jaoks on maakonna laulu- ja tantsupidu seotud liiga suure koormusega. Memme-taadi peol arvestatakse aga eakamate taidlejatega ning seal peavad kõik kenasti vastu.

Kuremaa peol publiku hulgas viibinud Palamuse gümnaasiumi abiturient Artur Aunap tunnistas, et on tegelikult memme-taadi pidude “veteran”: ta on lapsest saati mänginud rahvapilliansamblis ja sedalaadi kollektiivid on kaasa teinud kõigil senistel maakonna memme-taadi pidudel. Tänavune pidu peeti siiski nendeta.

“See pidu ongi minu jaoks esimene memme-taadi pidu, millel ma viibin mitte-osalejana,” sõnas Artur Aunap. “Memme-taadi peod on mulle alati meeldinud, sest need on nii siirad ja rõõmsad. Kui oma vanaema ka esineb, on vaadata veelgi toredam. Siin võetakse seda, kui mõni tantsusamm meelest või sassi läheb, alati mõnusa huumoriga.”

“Tänane pidu oli tõesti tore,” tõdes Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna spetsialist Tiina Tegelmann. “Ning pole üldse mingit küsimust, kas sellist pidu tuleks korraldada või mitte. Seda lihtsalt peab korraldama, sest seenioridele on seda väga vaja.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus