Meistrikuld ka Tähe U19 meeskonnale

Möödunud kolmapäeval peeti Jõgeval Eesti saalihoki meistrivõistluste U19 vanuseklassi otsustavad kohtumised. Jõgeva SK Tähe/Olivia 96 alistas poolfinaalis lisaajal 4:3 Sparta Team Automaailma ning finaalis 8:2 EMÜ SK ning kaitses mullust esikohta.

Kuue meeskonna osavõtul peetud meistrivõistluste põhiturniiri võitis täiseduga maaülikooli meeskond. Sparta, Tähe ja Ääsmäe kogusid võrdselt 9 punkti ning parem väravate vahe reastas meeskonnad toodud järjestuses.

Poolfinaalis alistas Tähe väga pingelises mängus Sparta. Kahe kolmandiku järel oli seis 2:2 viigis, jõgevalastest jõudsid väravani Tarvo Kivisilla ja Mathias Einamann. Otsustava kolmandiku algul viis Rasmus Ollemaa Sparta juhtima ning eduseisu suutsid nad hoida viimase minutini. Kuue väljakumängijaga platsil olnud jõgevalased jõudsid sihile vaid 22 sekundit enne kohtumise normaalaja lõppu, viigivärava viskas Ken Pähn Aleksander Andrejevi söödust. Lisaaja kolmandal minutil tõi Tähele võidu Tarvo Kivisilla vise.

Tasavägises finaalmängus EMÜ-ga õnnestus jõgevalastel kohe algul initsiatiiv haarata ning tekkinud võimalusi paremini ära kasutades juba avakolmandiku lõpuks turvaline 5:1 eduseis saavutada. Meigo Soolepp, Heino Avi, Tarvo Kivisilla, Ken Pähn ja Aleksander Andrejev viskasid väravaid igale maitsele, eriti ilusast kombinatsioonist sündis avakolmandiku lõpus Tähe viies tabamus.

Eesti meistriks tulid väravavahid Kevin Tamm, Karl Kalm ja Rene-Hendrik Sirkas, mängijad Mathias Einamann, Ken Pähn, Aleks Deinekin, Aleksander Andrejev, Kristo Voitk, Andreas Õun, Meigo Soolepp, Lauri-Robert Indus, Heino Avi, Andre Laurimäe, Tauri Voolaid, Timo Kotkas, Erik Vadi, Ermo Narits, Karl Kastan ja Tarvo Kivisilla ning peatreener Marko Saksing.

Turniiri eriauhinna said Tähe mängijatest Mathias Einamann  (MVP), Tarvo Kivisilla (parim ründaja) ja Kevin Tamm (parim väravavaht).

Jõgeva SK Tähe/Olivia võitis tänavu noorte Eesti meistrivõistlustel esikoha U17 ja U19 vanuseklassis ning sai kolmanda koha U11 ja U15 vanuseklassis.