Marten Liiv jätkas Inzellis rekordilainel

Saksamaal Inzellis toimunud kiiruisutamisvõistlustel püstitas Marten Liiv ajaga 1.48,80 uue Eesti rekordi 1500 meetri distantsil, parandades senist tippmarki koguni 1,85 sekundiga. Naistest näitas pikematel distantsidel head minekut Saskia Alusalu, sprindis parandas taas isiklikku rekordit Mariin Sarap.


Inzelli võistluste avapäeval tegi Marten Liiv alanud teise stardi 1000 meetri distantsil, lõpetades isiklikust rekordist vaid 17 sajandikku nõrgema ajaga 1.11,08, mis andis 72 startinu seas viienda koha. “Päev enne võistlust kukkusin jääl üsna kehvasti ja selle tõttu sai uisutera natuke kannatada,” ütles Liiv. “Õnneks sain võistlusteks tera enam-vähem korda ning kokkuvõttes jäin enda sõiduga rahule.”

Järgmisel päeval kavas olnud 1500 meetri distantsile Eesti parim meeskiiruisutaja selle uisuteraga siiski ei riskinud minna. “Hommikul enne võistlust otsustasin, et vahetan terad ära,” lausus ta. “Õnneks oli treeneril uued terad olemas ja sain neid kasutada. Olen loomulikult väga õnnelik, et suutsin rekordit parandada.”

93 osavõtja seas andis lõpuaeg 1.48,80 Liivile kaheksanda koha, märtsikuus Changchunis juunioride MMil sõidetud senine rekordaeg 1.50,65 paranes ligi kahe sekundi võrra. Kolmikvõidu võtsid poolakad Konrad Niedzwedzki (1.46,09), Zbigniew Brodka (1.46,83) ja Sebastian Klosinski (1.47,61).

Meeste hooaja edetabelis on Marten Liiv 59. kohal, omavanustest on ta kanadalase Benjamin Donnelly järel teine.

Saskia Alusalu läbis nädalavahetusel Inzellis samuti kaks distantsi. 1500 meetris lõpetas ta ajaga 2.03,53, poole pikemal võistlusmaal näitas aga aega 4.16,21 (maailma hooaja edetabeli 47. tulemus). “Olen rahul,” ütles Alusalu, kes 1500 meetris sõitis välja üldse oma kiireima aja Euroopa uisuradadel.

Mariin Sarap läbis pühapäeval 500 meetrit esmakordselt alla 42 sekundi. Sel hooajal juba neljandat korda isiklikku tippmarki parandanud Sarap lõpetas sprindidistantsi ajaga 41,95 sekundit, mis jääb käesoleva aasta märtsist Saskia Alusalu nimel olevale Eesti rekordile alla vaid 0,17 sekundiga.

Hooaja avavõistluste ajal Inzellis viibinud treener Väino Treiman on oma tuntuimate õpilaste olümpiaeelse hooaja algusega rahul. “Olen absoluutselt rahul ning loodan sellest hooajast parimat,” lausus Treiman. “Igal tasemel on asjad enam-vähem paigas ning seetõttu oli sellele hooajale suhteliselt rahulik vastu minna.”

Väino Treiman on rõõmus, et Marten Liiv on Austria koondise juures hästi kohanenud. “Ma usun, et ta tegi õige valiku, kõik teised võimalikud variandid oleks ilmselt olnud kehvemad,” ütles ta. “Eelmisel aastal oli ta Inzelli akadeemias teistest üle ning seal ei olnud sellist seltskonda, mis teda arendaks. Nüüd nägin, kuidas ta tegi treeningul koostööd maailma tippsprinterite hulka kuuluva poolaka Artur Wasiga ning kindlasti ei olnud asjad nii, et üks oleks teist ära kasutanud,” lisas Treiman muiates.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus