Maarja-Magdaleenas taas kevadlaat tulekul!

Tuleval pühapäeval peetakse Maarja-Magdaleenas juba üheksandat korda kevadlaata, mida korraldab kohalik maarahvaselts. Laada toimumiskoht on tänu meiereikorstnale ja seal troonivale kurepesale kaugele näha: ostupidu saab traditsiooniliselt teoks endise meierei ehk praeguse Kurepesa talu õuel.


Sealt leiab istikuid ja taimi, lilleampleid ja küpsetisi, riidekraami, raamatuid ja veel palju muud. Mängib muusika ja korraldatakse õnneloos, jalga saab puhata ja keha kinnitada kohvilaua taga. Huvilistel on võimalik vitspunutiste õpitoas oma näpuosavus proovile panna, laste rõõmuks tulevad kohale poni ja hobune ning laada korraldajate sõnul võib paitada nii karvaseid kui sulelisi.

“Vitspunutiste õpituba juhendab Tiia Annuk Luualt. Hea oleks, kui osalejad võtaksid ka oma materjali kaasa. Sobivad värskelt lõigatud pajuoksad, kontpuuvitsad jne, kuid ka kohapeal on üht-teist olemas,” rääkis laada peakorraldaja, Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsi juhatuse esimees Tiia Pärtelpoeg. Esimene rohelus on tänavu küll hilja peale jäänud, aga iga päevaga on loodus järjest haljam. Noored lehed ja võrsed pakuvad nii silmailu kui vitamiinilaksu, mida meil kõigil pärast viinakuust jürikuuni kestnud kõleaega hädasti tarvis. Seepärast on laadalisedki oodatud osalema vitamiinipommi võistlusel. Konkursitelki on Tiia Pärtelpoja sõnul oodatud kõik söödav ja joodav, mis valmistatud kevadistest taimedest, olgu need salatid, koogid, joogid, hoidised või midagi veel nutikamat.

Maitsvamate roheliste suupistete ja jookide autoreid ootavad auhinnad, aga kahtlemata võidavad sellel konkursil kõik, ka need, kes ise midagi ei valmista, vaid siit hea idee kaasa viivad ja seda koduköögis rakendavad.

“Laata ootab meie küla rahvas pikisilmi; kõik, kel vähegi mahti, astuvad ikka läbi. Kõige enam oodatakse lilletaimemüüjaid, sest pikk külm pole lasknud kalmistul haudugi veel korda teha. Nüüd oleks hea siitsamast lilled osta ja samal päeval maha istutada,” rääkis laadaidee autor, Kurepesa talu perenaine Ilme Roosmäe. Tema plaanis aastate eest laata küll vaid rohevahetuse päevana, aga tänapäeval ei saa siiski rahata hakkama, sest kõigil taimesoovijatel pole ju midagi samalaadset omalt poolt vastu anda. Nii peetaksegi Maarja-Magdaleenas pühapäeval algusega kell 10 juba üheksandat kevadlaata, mis on järjest populaarsust kogunud ja mitmel aastal üsna rahvarohke olnud.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus