Maarja-Magdaleena lapsi külastab teater

Eesti Lasteteater annab esmaspäeval, 30. jaanuaril Maarja rahvamajas etenduse pealkirjaga  “Loomad liikluses”. Õpetliku ivaga lastenäidendis on peategelasteks metsaelanikud, kes linna satuvad ja sealses liikluses kimpu jäävad.

“Eesti Lasteteater, kes kandis varem nime Mäng, on meie ammune tuttav ja hea sõber. Kutsume nad külla vähemalt paaril-kolmel korral aastas. Publikut tuleb meie  koolist ja lasteaiast, teatrisse tuuakse ka kodused lapsed nii Maarja-Magdaleenast kui ümberkaudsetest küladest. Saal on meil ikka rahvast täis olnud,” rääkis rahvamaja juhataja Tiia Pärtelpoeg.

Tema sõnul on lasteteatri tükid õpetliku sisuga ja  köitvad. Samuti on nii väikese saali ja lavaga Maarja rahvamajale oluline, et trupp on väiksearvuline, suurt polegi võimalik esinema kutsuda.

“Meie väike publik on hästi tähelepanelik, elab kõigest hingest kaasa. Tore on ka see, et näitlejad ajavad alati pärast etendust lastega juttu, annavad neile võimaluse näiteks mõnda pilli oma käega katsuda,” rääkis Tiia.

Ka oma rahvamaja näitering on varasematel aastatel lastetükke mänginud, siis on alati meelsasti kaasa teinud Maarja põhikooli õpilased.

Möödunud aasta märtsis käis Eesti Lasteteater Maarja rahvamajas looga “Kuidas mesikäpp meistriks sai”. See näidend jutustas karust, kellel metsas igav hakkas ja kes otsustas linna tööle ja elama asuda. Et aga mesikäpal kooliharidus puudus, polnud elustiili muutmine talle põrmugi kerge.

Näidend “Loomad liikluses” algab Maarja rahvamajas 30. jaanuaril kell 12. Mängivad Mairi jõgi või Merilin Kibrits, Karl Kena või Veljo Reinik ja Taavi Lepik, kursusekaaslased Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti eriala 7. lennust. 

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus