Maakonna turismiinfokeskus kolib Palamusele

Sihtasutuse Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus nõukogu otsustas oma koosolekul viia praegu Jõgeva maavalitsuse hoones asuv Jõgevamaa turismiinfokeskus alates 1. maist üle Palamuse alevikku, EELK Palamuse koguduse ruumidesse aadressil Köstri allee 1.

JAEK-i turismikonsultandi Anneli Villemi sõnul tingib asukoha muutmise Jõgeval asuva turismiinfokeskuse külastajate väike arv ning keskusi rahastava Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse eeldus, et turismiinfokeskus asub turistide poolt aktiivselt külastatavas kohas.

Muinsuskaitseamet ei pea küll võimalikuks invatrepi ehitamist turismiinfokeskuse planeeritavasse asukohta, kuid Anneli Villemi hinnangul on ratastoolis turistidel võimalik kasutada Palamuse rahvamaja peasissekäiku, kus on juba olemas spetsiaalsed rennid ratastoolide jaoks. Invatrepi asukoha hõlpsamaks leidmiseks paigaldatakse ka vastavad sildid.

Jõgevamaa turismiinfokeskuse paiknemise küsimust on oma juhatuse koosolekutel põhjalikult arutanud ka Jõgevamaa Omavalitsuste Liit, kes on samuti teinud JAEK-i nõukogule ettepaneku viia maakonna turismiinfokeskus üle Palamusele.   

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus