Maakonna meister krooniti koduväljakul

Jõgeva tenniseväljakutel peeti esimest korda maakonna meistrivõistlused, kus sel korral osales ka rekordarv sportlasi.

iii

Võistlustele registreeris üle ootuste palju tennisiste, kokku võistles tiitli nimel 22 sportlast, neist kuus naist ja 16 meest. Seda oli kaks korda rohkem kui möödunud aastal.

Jõgeva tenniseklubi president Hillar Sibul sõnas, et osavõtjaid oleks veel olnud, kuid paljud said võistlusest teada liiga hilja, kuid ta loodab, et kõik sel korral võistlusest eemale jäänud mängijad saavad kaasa lüüa järgmistel meistrivõistlustel.

Võistluste esimesel päeval peeti meeste üksikmängude alagrupikohtumised. Kahe alagrupi parimad olid Gunnar Koll, Kalmer Lain, Illimar Sibul ja Juhan Telgmaa, kes pääsesid edasi järgmisel nädalavahetusel toimunud finaalmängudesse. Naiste alagrupimängude parimad olid Tatjana Orlova ja Eva-Mari Luts, kellest viimane oli finaalmängus võitja.

Tihe konkurents

Segapaaridest olid sel korral parimad Eva-Mari Luts ja Kalmer Lain. Meeste paarismängus võitsid Rivo Sarapuu ja Innar Viik. Kuna naisi osales võistlusel sedavõrd vähe, siis otsustati selles klassis paarismänge mitte korraldada.

Meeste meistritiitlile mängisid Kalmer Lain ja Gunnar Koll, võitjaks osutus siiski Koll, kelle sõnul ei tulnud võit talle sugugi kergelt. Minu treenituseastme juures läks mul üle ootuste hästi,” tõdes ta. Varem on Koll võitnud maakonna meistritiitli 2005. aastal.

Kalmer Lainil oli finaalmängus küllaltki raske, sest oli alagrupimängudes oma põlve vigastanud. Valule vaatamata otsustas mees siiski finaalis osaleda. “Oleksin võinud veidi targem olla ning finaalmängu vahele jätta, kuid ma ei tahtnud eelmisel aastal võidetud meistritiitlit ilma võitluseta ära anda,” rääkis Lain.

Kuigi ta enne finaalmängu hulgaliselt valuvaigisteid sisse võttis ning põlve rõhksidemesse mässis, ei piisanud sellest meistritiitli võitmiseks. Kolmanda koha pälvis üheksakordne maakonna meister Juhan Telgmaa ning neljanda kohaga pidi sel korral leppima neljakordne maakonna meister Illimar Sibul.

Esimesed meistrivõistlused Jõgeval

Jõgevamaa meistrivõistlusi on peetud seitsmeteistkümnel korral, kuid mitte kunagi Jõgeva maakonnas. Esimesed kaks maakonna tennisemeistrit selgitati välja Äksis ning ülejäänud võistlused peeti Tartus Toomeoru väljakutel.

Tänavused võistlused olid esimesed, mis peeti vastvalminud väljakutel Jõgeval.

Kuigi tänavu sügisel ilmad järsku väga külmaks läksid, ei ole tennisehooaeg Jõgeval veel lõppenud. Hillar Sibul loodab, et lähinädalail jäävad vihma- ja lörtsisajud järele ning huvilised saavad veel mängimas käia. Huvi tennise vastu on suur,” kinnitas Sibul. Kui paari nädala jooksul ilmad päris talviseks ei lähe, loodavad tenniseklubi Artemis liikmed korraldada klubi presidendi auks Sibulaturniiri.

Veel kõneles klubi president, et tal on plaanis kokku panna ka treeninggrupp igas eas algajatele.

Talve tulekuni saab mängida väljas, külmemate ilmadega kolitakse Virtuse saali. Kõigil tennisehuvilistel tuleks treeningusoovist klubi presidendile Hillar Sibulale teada anda.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus