Maailmareisist inspireeritud vaip tõi tunnustuse

Tallinnas Pikal tänaval asuva Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis oli 21. jaanuarist 9. veebruarini väljas Eesti noorte käsitöömeistrite looming. Vaatajad said näha ka Kiigemetsa kooli õpilase Janari Pirnipuu purjekakujutistega seinavaipa “Minek”, mis on inspireeritud Jaan Tätte ja Marko Matvere ümbermaailmareisist.

Õpilased, kelle tööd rahvakunstigalerii näitusele pääsesid, said raamitud tunnistuse kirjaga: “Sinu looming oli eksponeeritud Eesti Käsitöö Maja galeriis. Oled noor käsitöömeister.”

Näitusele pääsejad selgitati välja konkursil “Noor käsitöömeister”, mille korraldasid kahasse Eesti Käsitööõpetajate Selts “Aita” ning Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit. Juba teist korda korraldatud konkursile oodati 1.-12. klassi õpilaste isikupäraseid ja loomingulisi töid. Korraldajad soovisid ettevõtmisega tunnustada ja esile tõsta noori, kes peavad oluliseks ning hoiavad ja arendavad meie rahvakunstitraditsioone, samuti noorte juhendajaid.

Ka mullusel konkursil “Noor käsitöömeister” pälvis tunnustuse üks Kiigemetsa kooli noormees, Jaan-Indrek Reedi. Talle tõi tunnustuse rüiutehnikas kootud padjakate. Nii Jaan-Indrek Reedi kui ka Janari Pirnipuu näitusetöö valmis õpetaja Mare Rosina juhendamisel.

“Ega teistes Eesti koolides telgedel kudumist naljalt õpetata. Tänu sellele on meie noortel õnnestunud oma töödega mitmel konkursil silma paista,” ütles Mare Rosin ja lisas, et ka tüdrukud on telgede taga tublid tegijad, aga neil ei jätku nii palju püsivust kui asjast tõsiselt huvitatud poistel.

17-aastane noor käsitöömeister Janari Pirnipuu õpib Kiigemetsa kooli toimetulekuõppe teise lisa-aasta klassis. Kangakudumine hakkas teda huvitama juba algklassides. Algul jälgis ta oma vanema õe telgede juures toimetamist, siis hakkas ka ise kätt proovima. Pärast Kiigemetsa kooli lõpetamist tahab Janari kangakudumist edasi õppida Tallinnas Astangu kutserehabilitatsiooni keskuses. Janari on ka tubli sportlane, kes saanud häid kohti erivajadusega noorte lauatennise-, suusa-, jooksu- ja pallimänguvõistlustel.

Kiigemetsa kooli kudumistuba meeldib paljudele sealsetele noortele seal valitseva mõnusa õhustiku poolest. Kahjuks hakkab kangastelgi täis ruum kõigile seal tegutseda soovivatele noortele kitsaks jääma.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus