Maailmameistritiitel tõi ka maakonna parima sportlase tiitli

Maadleja Johanna Kikkas pälvis möödunud aastal mitmeid koduseid meistritiitleid ning võitis ka rannamaadluse maailmameistrivõistlustel kuldmedali. Säravaid medaleid on Johanna koju toonud juba mitmeid aastaid, kuid maakonna parima sportlase tiitel omistati talle tänavu esmakordselt.

 

Johanna Kikkase maadlejakarjäär on kestnud juba pikki aastaid. Seitsme aasta jooksul on Johanna võitnud Eesti meistritiitli erinevas vanuseklassis kahekümne neljal korral.  Sumomaadluses on ta võitnud kaks korda ka Euroopa meistritiitli ning möödunud aastal tuli kõige kirkamatele medalitele lisa rannamaadluse MM-i kuldmedali näol. Siiski pole Johannal  olnud seni õnne pälvida maakonna aasta parima sportlase tiitlit, kuigi kandidaatide hulgas on ta varem olnud kolmel korral.

Möödunud aasta tulemustega jäi Lustivere lähistelt pärit Johanna Kikkas rahule. Kõige enam pakkus rahulolu loomulikult maailmameistri tiitel. Samas jäi sportlasel veidi hingele, et tal ei olnud võimalik osaleda juunioride EM-il ja mõnedel teistel rahvusvahelistel suurturniiridel. “See, kuhu mind võistlema saadetakse, pole siiski minu otsustada,” selgitas ta ilma erilise kahetsusnoodita hääles. 

Olümpia pole täielikult välistatud

Sel aastal on maadlejal üsna suured ja ambitsioonikad plaanid, kuid tulemusi ta ette ennustada ei soovi. Üheks esimeseks tuleprooviks on Johannale täiskasvanute Euroopa meistrivõistlused. Sealset tulemust ta ei oska ega väga soovigi ennustada. Ta loodab lihtsalt anda endast parima ning jõuda võimalikult kõrgele kohale. Talle on EM miinimumprogrammiks jõuda kümne parema sekka.

Samas pole Johannal kadunud ka Londoni olümpiale pääsu võimalused, kuid selleks on siiski tarvis jõuda täiskasvanute EM-il kahe parema sekka. Ambitsioonikas eesmärk on küll saavutatav, kuid ka äärmiselt keeruline. Kikkas nentis, et välisvõistlustel on konkurentide tase väga ühtlaselt tugev. “MM-il oli igas kaalukategoorias nelikümmend naist ning tase oli kõrge,” meenutas neiu möödunud tiitlivõistlust. Lisaks täiskasvanute EM-ile tuleks olümpiale pääsu nimel hästi esineda ka ühel kvalifikatsioonivõistlusel. 

Lõpuaktusele jääb minemata

Praegu ei ole olümpiale pääs Johanna Kikkase jaoks prioriteet number üks. Nimelt on sel aastal veel ees ootamas ka juunioride EM ja MM. Sel aastal võistleb ta veel viimast aastat juunioride arvestuses, seega tahab ta kindlasti neil tiitlivõistlustel osaleda ning kõige kõrgemaid kohti püüda. EM peetakse juuni lõpus Horvaatias Zagrebis ning MM septembris Tai Kuningriigis Pattayas.

Johannal  on sel aastal lõpetamisel ka Audentese Spordikooli gümnaasiumiaste. Et ta kooli probleemideta ära lõpetab, selles pole tal endal kahtlustki, kuid lõpuaktusel maadleja osaleda ei saa. Nimelt viibib Johanna sel ajal juunioride EM-il ja kooli lõputunnistusele läheb järele pärast võistlusi kodumaale naasnuna. 

Johanna tulevikuplaanid pole tema enda sõnul veel selged, ta lubab neile mõelda suvel.  Siiski arvas ta, et proovib ikkagi kusagile edasi õppima minna, eeldatavasti Tallinna või Tartusse. Veel lisas maadleja, et tulevased õpingud ei ole tõenäoliselt seotud spordiga. “Võib-olla tuleb pärast MM-i jätta sport tagaplaanile,” ütles ta,  kuid lisas, et kõik oleneb tahtmisest, vormist ja ka võistlustel saadud tulemustest. 

Johanna Kikkase 2011. aasta saavutused

U 20 rannamaadluse maailmameister

Rannamaadluse MM naiste klassi hõbemedal

EMV naistemaadluse U20 meister

EMV rannamaadluse meister

EMV sumomaadluse meister

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus