Luua õpilased näitasid taas võimu

Luua Metsanduskooli korraldada olid 13.-14. mail järjekordsed Balti- ja Põhjamaade metsanduskoolide kutsevõistlused. Kahjuks ei osalenud sel aastal ei Soome ega ka Rootsi võistkond, mistõttu võistlustest kujunes Baltimaade omavaheline mõõduvõtmine.

Nagu nelikümmend üks aastat tagasi, kui sõpruskohtumised käivitusid, võistlesid ka seekord omavahel Kaunase Metsanduskolled?i, Ogre Metsandustehnikumi ja Luua Metsanduskooli õpilased, ning nagu märkis mänge avanud keskkonnaminister Villu Reiljan, on nii pika ajalooga võistlused väärtus omaette.

Luua poisid võitsid kõik alad

Luua Metsanduskooli võistkond, mille tuumiku moodustasid kahekordsed Euroopa metsanduskoolide kutsevõistluste meistrid, oli otsustanud oma tiitleid kaitsta ja nii võidetigi kõik alad, mis kavas olid, tagades sellega Luuale ka üldvõidu.

Raievõistluste kõik viis ala võitis Anto Laas, Artur Sammel oli teine, andes ära ainult ühe ala (täpsuslõikamise) teise koha. Orienteerumises võtsid kaksikvõidu Taavi Selder ja Margus Olvi, Rainer Selli oli neljas.

Uuesti kohtutakse juunis Leedus

Metsandusliku kutsevõistluse võitis Janek Hirs, lisaks saadi ka 4., 5. ja 6. koht (Mik Hansen, Kuldar Pärn ja Raigo Onton). Võideti ka pallimängud.

Nii võimsat esinemist vaadates tuleb ainult kahetseda, et kahekordseid Euroopa meistreid muudetud reglemendi järgi Leedus juunikuus toimuvatele EUROPEA kutsevõistlustele kolmandat korda osalema ei lubata.

VEIKO BELIALS

blog comments powered by Disqus