Enn Rüütsalu memoriaalvõistlused kabes

Enn Rüütsalu memoriaalil on peetud kaks etappi. Aasta esimesel etapil oli osalejaid 35 ja teisel 30. Esimesel etapil kogus kolmik 13 punkti ja need olid Tallinna vanameistrid Heinar Jahu ja Konstantin Selli ning Rakvere veteran Maldon Haljas. Punktiga jäi maha nelik (V. Lüüs, T. Tulva, E. Sipovski ja J. Anton), jällegi kõik Tallinnast. Teise etapi parim oli suurmeister Kaari Vainonen Villem Lüüsi ees, punkte 14 ja 13. Kahe etapi järel juhivad Villem Lüüs, Tarmo Tulva ja Jüri Hermann, punkte vastavalt 25, 23 ja 23. Osalejaid on olnud 40, neist ainult neli väljastpoolt pealinna. Ja nii me lahkumegi tamkamängust. Kahju!

SULEV LUHT

Marten Liiv püstitas Minskis neli Eesti rekordit

Kiiruisutaja Marten Liiv püstitas möödunud nädalavahetusel Minskis peetud võistlustel Open BSK Cup neli uut Eesti rekordit. 1000 ja 1500 meetri distantsil täitis 18-aastane Liiv ühtlasi ka täiskasvanute MK-võistlustele pääsemiseks vajalikud normatiivid.

1000 meetris võitis Marten Liiv viiekümne uisutaja konkurentsis esikoha ajaga 1.12,35, ületades senise Eesti rekordi 87 sajandikuga. Omavanuste maailma hooaja edetabelis annab 1.12,35 üheksanda koha, liider on 1.10,10-ga jaapanlane Masaya Yamada. 1500 meetri distantsil valgevenelase Ignat Golovatjuki järel teise koha saanud Liiv parandas senist rekordit 1,49 sekundiga, uus tippaeg on 1.52,25. Uude sekundisse viis Marten Liiv Eesti rekordi ka 500 meetri distantsil, kus lõpetas ajaga 36,82, varasem rekord oli 0,45 sekundi võrra aeglasem. Ka sellel alal esikoha saanud Golovatjuk näitas aega 36,47, Liiv sai 59 startinu hulgas kolmanda koha.

Kui lühematel distantsidel ületas Marten Liiv enda nimel olnud rekordid, siis 3000 meetris sõitis ta 6,86 sekundiga üle 2013. aasta augustist Mart Markusele kuulunud senise tippaja. Ajaga 4.00,15 esikoha võitnud Liiv ületas seejuures oma varasema isikliku rekordi rohkem kui kümne sekundiga.

Minski jäähalli kiirel rajal püstitas Marten Liiv lõppeval hooajal kokku kümme Eesti rekordit üksikdistantsidel.

Saskia Alusalu lõpetas hooaja möödunud neljapäeval Inzellis peetud võistlustel, kus läbis 1500 meetrit ajaga 2.05,45.