Lühidalt

27. Põltsamaa jõe talimängud õnnestusid

Nii arvasid üksmeelselt nii mängude läbiviijad kui osalejad.

Traditsiooniliselt võisteldi Adaveres, seekord ühel päeval.

Kõige enam oli osalejaid korvpallis kolm kolme vastu, kus lõi kaasa 4 poiste, 6 naiste ja 8 meeste võistkonda. Uisutajaid oli 44, neist enamik lapsed, suusatajaid oli 34. Kabet mängis 12 kuni 12-aastast tüdrukut, poisse oli 11. Malehuvilisi täiskasvanuid oli 17.

Laste kabes olid nupukamad Keidi Kolts ja Maarika Jürgenson Põltsamaalt, Eneli Aasna ja Raido Sulg Kolga-Jaanist, Marek Kütt Lustiverest ja 8-aastane Siim-Hendrik Saar Põltsamaalt.

Males osalesid ainult täiskasvanud. Edukamad olid Liida Jakobson Adaverest, Ain Vahtra Võhmast ja Paul Evard ning Argo Jürgenson Põltsamaalt.

Lauatennises tegid puhta töö võhmalased, võites kõigis kuues vanusegrupis esikoha. Koroonas väärisid medali Milvi Käo Põltsamaalt, Tiina Metsalu Kolga-Jaanist, Alvi Saarela Põltsamaalt, Hillar Taska Kolga-Jaanist, Raul Kill Põltsamaalt.

Sasku esikolmik oli Kuusik-Vingissaar Võhmast, Soolepp-Lepik Pajusist ja Kont-Võsa Põltsamaalt. Mälumängus olid parimad Jaak ja Viljar Valdre ning Raivo Lehiste Põltsamaalt Võhma I ja II võistkonna ees.

Suusatamises ja uisutamises said võistkondlikult ülekaalukad võidud Põltsamaa valla sportlased, neist enamik Adaverest.

Korvpallis jõudsid naistest esikolmikusse Imavere „Lühemad”, Kolga-Jaani II ja Imavere „Pikemad”, poistest Võhma I ja II ning Kolga-Jaani, meestest Põltsamaa BCRV, Põltsamaa Pardon ja Põltsamaa linna meeskond.

Kokkuvõttes sai Põltsamaa linn 57, Põltsamaa vald 54, Võhma linn 53, Kolga-Jaani vald 44,5, Pajusi vald 41, Imavere vald 39 ja Puurmani vald 38 punkti.

Võistluste peakorraldaja oli Väino Treiman, peakohtunik Uno Valdmets.

VILLU OJASSALU

Kabeuudiseid

Selle aasta esimesel E. rüütsalu memoriaalturniiri etapil oli parim meister Uno Plakk Jõgevalt tartlase Arvo Koppeli ees, punkte mõlemal 13.

Punktiga jäi maha mullune teine Algo Laidvee. Järgnesid 11 punktiga Orme Kaul Rakverest, Anti Ingel ja Raimo Karjus Tallinnast ning Rakvere mees Maldon Haljas. Kõik nimetatud on tulnud ka Eesti meistriteks.

Võistlejaid oli kokku 19.

Jõgeval mängime jälle 7. veebruaril algusega kell 10. selgitame välja parimad veteranid.

SULEV LUHT

blog comments powered by Disqus