Lühidalt

Võistlusterohke nädalavahetus

Möödunud laupäeval selgitasid maakonna kabeveteranid meistreid. Põhiturniiri võitjaks tuli Urmas Paluoja 9 punktiga 10-st, järgnesid Sulev Luht 7 ja Kaarel Ots 6 punktiga, naistest oli parim Taimi Pihelpuu Aime Lauri ees.

Pühapäeval peetud kevadpühade välkturniiril oli osavõtjaid arvukalt ja võistluspäev kujunes pikaks. 64-ruudulises kabes pälvis turniirivõidu tartlane Algo Laidvee 23 punktiga 26-st, edestades punktiga Uno Plakki, esikuuikusse jõudsid veel Kaljo Siimer 19, Urmas Paluoja 17, Enno Eerma 16 ja Ago Vooremäe (Tartumaa)15 punktiga. Maakonna veteranid selgitasid ka omavahelise paremusjärjestuse. Siin oli parim Uno Plakk 13 punktiga 14-st , Kaljo Siimeri ja Urmas Paluoja kontole jäi 10 punkti, esikuuikusse jõudsid veel Kaarel Ots, Kalle Lokk ja Urmas Visk. 100-ruudulises kabes kogusid Uno Plakk ja Algo Laidvee võrdselt 16 punkti 20-st, võit omavahelises kohtumises andis turniirivõidu jõgevlasele. Enno Eerma kogus 14, Timo Tambet (Tartu) 13, Kaljo Siimer 11 ja Ants Särgava (Tartu) 10 punkti.

Välkturniiride vaheajal austati nimekat kabeveterani, sel nädalal oma seitsmekümnendat eluringi tähistavat Tartu Kabeklubi värvides võistlevat jõgevlast Enno Eermat. 53 aastat tagasi sai ta esimese Eesti noorkabetajana arvestatava tulemuse NL noorte  meistrivõistlustel, treenerina on ta Eesti kabele andnud suurmeister Urmo Ilvese ja möödunud sajandi viimase aastakümne Eesti naiste kabe valitsejanna Veronika Teder-Kalmuse, praeguse sotsioloogiadoktori ja TÜ meediauuringute professori. Veteranide jõukatsumisi toetas Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp. Eeloleval nädalavahetusel selgitatakse Tallinnas Eesti meistrid välkkabes.

JÕGEVA KABEKLUBI

i

8. Venevere kiirmaleturniir noortele

Võistlus peeti kolmes vanuserühmas. Kuni 14-aastaste vanuserühmas kogus Riho Kööp 6 punkti 7-st ja sai II koha. Holger Saarik jagas 4 punktiga 7.-10. kohta.

Kuni 18-aastaste seas oli Ants Marten Prii 3. ja Siim Tolmusk 4.-5. vastavalt 5 ja 4 punktiga.

Kuni 10-aastaste võistlusrühmas tegid oma esimese suurema malevõistluse German Smoljar, Riivi Piibe ja Joonas Pärtelpoeg. Kõrgeid kohti veel ei nõutatud, kuid oma esimesed punktid saadi kirja.

i

V Tartu koolide lahtised karikavõistlused

Individuaalturniirina peetud võistluses peeti arvestust parima kooli väljaselgitamiseks. Arvesse võeti kahe kõrgeima koha saavutanud võistleja tulemus. Jõgeva Gümnaasiumi noormaletajad edestasid Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi ja Tartu Mart Reiniku Kooli võistkondi ning tõid võitjakarika oma kooli auhinnakappi.


Võitis Ants Marten Prii 6,5 punktiga 7-st, Siim Tolmusk toetas teda 6 punkti ja III kohaga. Esikoha selgitas lisapartii välkmales. Ants Marten pidi valgete malenditega kindlasti võitma ja see läks tal korda.

ANTS PRII, Jõgeva Gümnaasiumi maleringi juhendaja

blog comments powered by Disqus