Lossipagar mõtleb kohviku rajamisele

Põltsamaal lossikompleksist endisesse saunamajja kolinud pagariäri Lossipagar mõtleb oma kohviku peale, mille jaoks praeguses majas ideaalne koht oleks.

Juba väga pikka aega olid põltsamaalased harjunud sellega, et kohalik pagariäri, mis oma asukohast tulenevalt kunagi Lossipagariks ristiti, ka tegelikult Põltsamaa lossikompleksis asus. Alates möödunud nädalast tegutseb Lossipagari kondiitriäri hoopis Põltsamaa kunagises saunahoones.

Lossipagar OÜ  juhataja Astrid Nõmmiku sõnul tegutsesid nad Põltsamaa lossikompleksis üheksa aastat Põltsamaa Majandusühistu alluvuses ja kaheksa aastat iseseisva firmana. “Me olime esimene firma, kes lossikompleksis tegutsema asus,“ sõnas juhataja. “Muidugi sidus meid eelmise kohaga teatud nostalgia ja sealt oli natuke kahju ära tulla. Ega me ennast nüüd Saunapagariks ümber nimetama küll ei hakka. Lossipagar on praeguseks juba tuntud kaubamärk,“ lisas Astrid Nõmmik. 

Sobivad ruumid leiti läbi tuttava

Peale lepingu ülesütlemise ehmatusest üle saamist mõistsid Lossipagari inimesed, et nüüdseks on üks etapp nende elus läbi. Astrid Nõmmiku sõnul võtsid nendega ühendust viis firmat, kes kondiitriärile ruume pakkusid. Paraku polnud kõigil pakkujatel ettekujutust sellest, kui suurt pinda pagariäril tegelikult tarvis läheb.

Juhtus nii, et praegusi ruume ei pakkunud mitte firma Karmilles OÜ, kes saunamaja omanikuks on, vaid selle mõtte pakkus Astrid Nõmmikule välja hoopis üks tema tuttav. Nii võetigi Karmilles OÜ-ga ühendust ning sealt anti kondiitritele positiivne vastus. Seejärel vaadati endise saunamaja ruumid üle ning leiti, et pagariärile tarvilike ruutmeetrite poolest on need igati sobilikud.

Astrid Nõmmiku sõnul kutsusid nad pakutud ruume vaatama ka sanitaararsti, kes samuti pakkumise heaks kiitis.  

Emotsioonid laes

“Ruumid suutsime remontida kuu ajaga, ehkki töö, mis siin ära teha tuli, oli väga suur,“ rääkis Nõmmik. Ümber kolida suudeti lausa kahe päevaga. Lossipagari juhataja hinnangul oli see meeletu töö, mille mehed ära tegid. Õnneks said nad endile appi mõned juhataja tuttavad inimesed, teiste seas ta enda väimehed ja loomulikult oli suureks abiks firma autojuht. Kolimine suudeti läbi viia selliselt, et pagaritööstus oli kinni ainult ühe päeva. Reedel, 30. aprillil lõpetati lossikompleksis, laupäeval, 1. mail koliti ümber, pühapäeval pandi seadmed paika ning esmaspäeva öösel kella kolmest alustati uues asukohas uuesti tegevust.

“Kõige emotsionaalsem moment meie jaoks oli uues kohas masinate käivitamine. Sellest olenes ju meie tegevuse jätkumine,“ pühkis Lossipagari juhataja veel tagantjärelegi ärevuse- ja rõõmupisaraid.

Kõik läks õnneks – vahepeal kaunima ilme saanud masinad käivitusid kenasti ning kogu Lossipagari pere võis kergendatult hingata ja kaheksa väikelinna inimest rahulikult oma igapäevatööd jätkata. 

Kohviku jaoks ideaalne asukoht

Tegelikult on kogu vahepeal üle elatud valule ja vaevale tagasi vaadates Astrid Nõmmikul hea meel selle üle, et nad said rahvale lähemale ja et asuvad erinevalt varasemast asukohast esimesel korrusel. Just neil päevil leidis aset kummaline vahejuhtum, kus üks põline põltsamaalane küsis saunamajja kolinud pagariärilt, et kust selline firma sinna ümber kolis. Kusagilt oli lahti lasutud ka kõmu selle kohta nagu kavatseks Lossipagar kaupluse avada. “Kauplust me kindlasti avada ei plaani,” kinnitas Astrid Nõmmik. Kuid samas tunnistas ausalt, et neil on olnud juba pikemat aega mõttes oma kohviku rajamine. Saunamaja omanik on välja öeldud, et kasutatud riiete kaupluse tahab ta tulevikus majast välja saada. Just nendesse ruumidesse, kus praegu kasutatud riiete kauplus tegutseb, plaanib Lossipagar tulevikus kohviku rajada. Pagaritööstusega ühe katuse all ja omavahel ühendatud ruumidesse peaks kohvik igati sobima. Pealegi asuvad saunamaja läheduses linna suuremad kauplused ja bussijaam,“ rääkis juhataja. Kohviku rajamiseni läheb veel aega, sest pagariäri ümberkolimisest tuleb enne taastuda.

Tulevases kohvikus saaks klientidele pakutavaid tooteid kindlasti täiesti piisavalt olema.  

Palkab täiendava töötaja

Lossi Pagari tooted on nii hinnatud ja nõudlus nende järele sedavõrd suur, et juba üsna pea plaanib firma juurde palgata täiendava töötaja. “Juba järgmisel kuul oleks meile ühte lisakätepaari tarvis,“ lausus juhataja. Mitte just meeldiva tõdemusena ei mõista juhataja, miks nende firmat, mis lossikompleksis esimesena tegevust alustas, pole lossihoovis toimunud üritustele oma toodangut müüma kutsutud. Astrid Nõmmiku sõnul on ta ühel korral isegi pakkunud, et nad võiks lossihoovis toimuval üritusel esindatud olla, kuid sai eitava vastuse. Lossi Pagari juhataja sõnul on ta segaduste perioodile tagasi vaadates ja sellest tulenevaid raskusi trotsides tulemusega igati rahul. “Meil on nüüdsest paremad töö- ja olmetingimused. Mul on siin kena ja avar kabinet,“ osutas juhataja käega oma uuele ja avarale tööruumile. Ka sellist olukorda, kus Lossipagarit varustanud kõrge auto lossikompleksi väravahoone võlvide alt läbi ei mahtunud ja kus kaup tee ääres tööstuse auto peale ümber tuli laadida, enam karta pole vaja. Hulk aastaid kondiitritena tegutsenud inimesed võivad nüüd taas rahulikult pühenduda neile sobiva ja meelepärase töö tegemisele.

Lossipagari toodang

*Praegu valmistatakse praegu paarikümmet sorti väikesaiu

*Kümme erinevat sorti kringleid ja stritsleid

*Viitteist erinevat sorti torte

*Tosina jagu erinevat sorti küpsiseid

*Lisaks veel mitmed plaadikoogid ja rullbiskviidid

*Küpsetama hakati uue tootena soolastritslit

*Lossipagari tooted lisaks Põltsamaale kaugematest kohtadest Jõgevale, Sadalasse ja Laiusele

*Väljapool Jõgevamaad aga Võhmasse ja Viljandisse*Põltsamaal leiab Lossipagari tooteid Konsumist ning Paala A&O kauplusest

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus