Lootus kohtub laupäeval pronksimängus Jänedaga

Laupäeval Virtuse spordikeskuses peetud Eesti saalihoki meistriliiga-B teises poolfinaalmängus kaotas Jõgeva SHK Lootus Eesti Maaülikooli II meeskonnale 6:9 (4:4, 1:2, 1:3) ning kohtub ülehomme pronksimängus Jänedaga.

Kahe võiduni mängitud poolfinaalseeria avamängus koduväljakul 12:4 võidu võitnud EMÜ duubelmeeskond avas Janno Kauri tabamusest skoori kohtumise kuuendal minutil ning 14. mänguminutiks olid külalised juba 3:1 eduseisus. Lootuse avavärava viskas Alari Pagi kümnendal minutil Ilmar Niitovi söödust.

Esimese kolmandiku lõpuminutid olid siiski edukamad kodumeeskonnale ning vaheajale mindi juba 4:4 viigiseisus. Kaks tabamust lisas Lootuse väravaarvele Nikolai Roop, ühe Alari Pagi.

Teisel perioodil suurendasid tartlased korraks vahe taas kahele väravale, korra oldi seejuures edukad ka arvulises vähemuses mängides. Kaks minutit enne teise kolmandiku lõppu vähendas Alari Pagi Ilmar Niitovi söödust vahe siiski taas minimaalseks ning puhkama mindi EMÜ II meeskonna napis 6:5 eduseisus.

Otsustava perioodi algus oli siiski edukam külalistele ‒ kümne minutiga visati Lootuse väravavõrku kolm palli ning 50. mänguminutiks juhtisid tartlased juba 9:5. Jõgevalaste edasised üritused kandsid vilja vaid korra, 55. minutil tegi Sander Kinks Nikolai Roobi söödust lõppseisuks 6:9.

Jõgevalastest tunnistati mängu parimaks viie värava sünnis osalenud Alari Pagi, tartlastest aga otsustaval kolmandikul 12 edukat tõrjet teinud väravavaht Karl-Erik Kruusmaa.

Laupäeval kell 18 Virtuse spordikeskuses algavas pronksimängus on jõgevalased vastamisi Jäneda meeskonnaga, kes teises poolfinaalis jäi kahel korral alla Viimsi Kepile. Meistriliiga-B põhiturniiril peetud omavahelistes mängudes oli mõlemal korral võidukas SHK Lootus ‒ novembris Tapal peetud mängu võitsid jõgevalased 7:4, veebruaris oldi koduhallis paremad 13:10.