Loodusjää liigas mängiti esimene turniir

Möödunud pühapäeval mängiti Jõgeval Eesti Loodusjää liiga Kesk-Eesti alagrupi esimene turniir. Osales kolm meeskonda: HK Uudeküla, Pärnu HK ja Jõgeva Jõud. Täiseduga võitis turniiri Tamsalu vallas tegutsev HK Uudeküla meeskond.

Avamängus kohtus Jõgeva hokimeeskond Pärnu esindusega. Viimastele oli see suur tagasitulek Eesti hokikaardile, sest viimati eksisteeris Pärnus täiskasvanute meeskond 1970. aastate alguses. Nii et come back pea pärast 40 aasta möödumist. Jõgeva meeskonna koosseis erines SK Pedja koosseisust nii tugevuselt kui mängijate arvu poolest. Nüüd oldi jääl pea nelja viisikuga, et mängitada ka noori.

Nii ei laabunudki kodumeeskonnal mäng mitte üks raas. Vastupidi. Ootamatult läks Pärnu 1:0 ette. Jõgeva mängijad ei suutnud kuidagi vastaste väravat tabada, rääkimata veel värava viskamistest. Suurest mängijate arvust tingituna ei saadud ennast korralikult soojaks ja mängu käima. Lõpuks oli linnapea Kalmer Lain see, kes eeskuju näitas ja seisu viigistas. Raul Kivi viis teise poolaja algul Jõgeva juba 2:1 juhtima, aga siis omakorda Pärnu viigistas. Teise poolaja keskel said jõgevalased korraks hoo üles ja Janno Pärn, Kivi ja Tarmo Pütsepp kasvatasid edu 5:2-le. Aga viimase punkti panid ikka pärnakad, kes vähendasid kaotust 3:5-le. Nii et avamängus üllatavalt raske võit Jõgeva Jõule.

Teises mängus võtsid mõõtu HK Uudeküla ja Pärnu. Taas läks Pärnu juhtima, seekord koguni 2:0 ja seda esimese nelja minutiga. Alles neli minutit enne poolaja lõppu Uudeküla viigistas ja jõudis siis minna ka 3:2 ette. Teisel poolajal ainult kaheksakesi mänginud Pärnu ilmselgelt väsis. Tugevas koosseisus mänginud Uudeküla hokimehed viskasid veel neli vastuseta väravat ja võitsid 7:2.

Otsustavaks mänguks tulid 16 külmakraadi juures jääle Jõgeva ja Uudeküla. See oli mitmel põhjusel hoopis teine mäng kui päev varem. Pärna ja Kivi visetest pääses Jõgeva küll 2:0 juhtima, aga külalismeeskond tuli järele. Ning 2:2 seisul viskas endine olümpiasuusataja Pavo Raudsepp otse värava eest HK Uudeküla võiduseisuks 3:2. Jõgeva üritas küll kõvasti, aga midagi ei tulnud välja ning aeg sulas käest.

Jõgeva Jõu meeskonnal oli mängus kahel korral kasutada karistusvise, aga ka seda ei suudetud realiseerida. Pikk pink ja passiivne mäng said kodumeeskonnale saatuslikuks. Mäng kaotati üllatuslikult 2:3.

Esialgu sellest veel midagi hullu pole, sest juhendi järgi mängitakse alagrupis kolm ringi, nii et iga meeskond võõrustab ühe turniiri. Järgmine kord mängitakse Tamsalu lähedal Uudekülas. Aga valus kaotus oli see ometi.