Lohusuu elanikud tutvuvad kogukonnamaja saaliga

Lohusuu aleviku kaupluse kõrval, valla poolt renoveeritud majas, aadressil Jõe tänav 1, saab tuleval teisipäeval teoks kogupereõhtu. Lohusuu vabaajakeskuse juhataja Marina Vou maja ajaloost pikemalt jutustada ei oska, sest on alles äsja Lohusuusse ümber asunud. Ka ei tea ta veel, millist nime see maja kandma hakkab või mis sinna täpsemalt tuleb. Hoone teisel korrusel asuv saal antud Lohusuu vabaajakeskuse kasutusse. Vabaajakeskuse juhi sõnul on igati mõistlik enne jõule saali kohalikele elanikele tutvustada. Maja tervikuna praegu avada ei saa, sest see ootab veel sisustamist. Esinejateks on kogupereõhtul Lohusuu kooli lapsed ja Lohusuu haridusseltsi liikmed. Kooliõpetaja Helle Vaher tutvustab vastrenoveeritud hoone ajalugu. Kogupereõhtu külalistelt oodatakse, et nad ütleks välja oma mõtted, kuidas seda maja edaspidi kasutama võiks hakata.

Marina Vou loodab, et see maja leiab aktiivset igapäevast kasutamist, mitte ainult mõnikord harva kontsertite või muude ürituste korraldamise paigana. Kõigi Lohusuu kandis tegutsevate ringide ja seltside jaoks võiks see olla tulevaseks kooskäimise kohaks, mille eest nad ei pea maksma renti.

Marina Vou sõnul plaanis ta kogukonnamaja saali avamise argipäeva õhtule, sest jõulueelsetel nädalavahetustel on kõik aktiivsemad inimesed väga hõivatud. Kogupereõhtu tarvis nii palju toole vast jätkub, et eakad inimesed endale istekoha leiavad. Noortel ja lastel soovitab ta midagi pehmet kodunt kaasa võtta, mille peal saaks põrandal istuda. Kavas oli uuenduskuuri läbiteinud saali jaoks kott-toole hankida, ent praegu hinna ega värvi poolest sobivat pakkumist ei olnud. Lohusuu kogukonnamaja suurem avamine saab teoks uuel aastal ja tõenäoliselt korraldavad selle vallajuhid.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus