Linnamäel tuleb rohkete startidega motokrossivõistlus

Sel laupäeval algusega kell 12.00 peetakse Linnamäe krossirajal järjekordne motokrossivõistlus, kus stardivad kuue masinaklassi esindajad.

Ülehomme tulevad Linnamäe krossirajal starti 50, 65, 85, MX 2, Open ja külgvankritega mootorratastel sõitjad. Mootorimürinat saab Linnamäe rajalt kuulda juba tõenäoliselt varastest hommikutundidest saadik, kuna treeningud algavad juba veidi enne kella üheksat. Võistluspäev algab kell 12.00, mil antakse start 50-kuupsentimeetriste jõuallikatega mootorrataste võistlusele.

Sel aastal on võistluste korda pisut muudetud.  Eesti Karikasarja tiitlile võistlevad 50cc, 65cc ja MX2 rattad  sõidavad endiselt karikasarja juhendi järgi, kuid ülejäänud sõidavad niinimetatud superfinaali süsteemi järgi. Linnamäe krossiklubi direktor Peeter Laur selgitas, et sellist süsteemi nimetatakse ameerika stiiliks. Eelsõidud on lühikesed, starte on palju, rada sõidetakse läbi vastavalt masinaklassile kaheksa kuni kümne minutiga. Päeva lõpus kell 18.30 antakse start superfinaalile, kus osalevad 24 parimat MX1 ja MX2 klassi esindajat ning lisaks nendele veel kuus kiiremat sõitjat teistest masinaklassidest. Seega stardivad päeva lõpus Linnamäel kolmkümmend kõige kiiremat mootorratturit. „Selline süsteem on kiirem, huvitavam ja pealtvaatajatele ka kindlasti vaatemängulisem,” kinnitas motospordisündmuse korraldaja Peeter Laur.

Lisaks põnevale ja vaatemängulisele krossivõistlustele on pealtvaatajatel võimalik võita loosiauhindu. Sel aastal loositakse auhindu välja nii täiskasvanute, pensionäride kui ka lastepiletite ostjate vahel. Auhindadeks on muu hulgas lipuvarras, muruniiduk, kütusekaardid, kosmeetikasalongi kinkekaardid ning ka laste jalgratas.

 

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus