Liikumisrõõmu 170 lapsele

Jõgeva linna päevade raames peeti möödunud laupäeval linna staadionil XIX Jõgeva kevadjooks. Spordiklubi Forte korraldatud traditsioonilisel üritusel jätkus hasarti ja liikumisrõõmu 170 lapsele.

Võisteldi 15 eri vanuseklassis hiljuti kõndima õppinutest kuni passiealisteni välja ning läbiti vastavalt vanusele 100-500 meetrit. Kõige pisematega jooksid kaasa nende emad-isad. Seekord oli lastele innustavaks jooksukaaslaseks ka Põltsamaa Felixi maskott kass Felix, keda mõned tillukesed jooksjad, tõsi küll, tema suuruse pärast pisut kartma kippusid.

Kes jooksis võidu peale, kes lihtsalt liikumislustist, aga kõiki distantsi läbinuid ootas finišis kõrrejook ja šokolaadimedal, kolme kiiremat ka päris medal. Kõige kiiremad olid vanuseklassiti (alates kõige noorematest) Janeli Štukert Siimustist, Kaspar-Jaan Haljand Jõgevalt, Kevin Aland Laiuselt, Kätriin Viiar Jõgevalt, Robin Major Jõgevalt, Kaisa Neiman Tormast, Kristjan Pedosk Jõgevalt, Helen Pärn Jõgevalt, Rasmus Truuts Ellakverest, Marian Õim Jõgevalt, Karl-Oskar Järvela Siimustist, Kadi-Liis Viiar Jõgevalt, Mattias Säärits Jõgeva vallast, Sandra Vaher Põltsamaalt, Kaijo Keek Siimustist, Marii-Anett Lillemägi Jõgevalt, Sander Lillemägi Jõgevalt, Katariina Soone Viimsist, Laura Mikk Jõgevalt, Kevin Keek Siimustist, Taavi Voolaid Jõgevalt, Romet Selgis Jõgevalt, Anett Vaher Põltsamaalt, Brandon Teder Tallinnast, Kadri Allas Jõgevalt, Pille Arro Voorelt, Kristjan Gerassimov Jõgevalt ja Eleri Pütsepp Voorelt.

Staadionil turvalisem

Juba võitjate päritolupaikade loetelu on päris kirju, veel oli jooksmas lapsi Aidust, Tabiverest, Kuremaalt, Kärdest, Palamuselt, Laiuselt, Tartust ja Tartumaalt, Jõelähtme vallast, Ida-Virumaalt, Mõisakülast, Viimsist ja Rakverest.

„Oli neid, kes olid Jõgeva kevadlaadale tulnud ja tulid siis üksiti jooksma, aga oli ka neid, kes olid üksnes kevadjooksu pärast kaugemalt kohale tulnud,” ütles kevadjooksu peakorraldaja Ergo Prave. „Internetti üles pandud reklaam toimis väga hästi ja eks ilmgi aidanud kaasa sellele, et jooksuhuvilisi palju kokku tuli.”

Staadionil, kus laste turvalisus paremini tagatud ja võistlus paremini jälgitav kui linnatänaval, toimus kevadjooks juba teist aastat. Teist aastat järjest loositi osalejate vahel välja ka jalgratas, mille tänavu võitis Jõgeva poiss Rando Ilus.

Tasub pingutada

Kui varem tegid kevadjooksul kaasa ka täiskasvanud, siis nüüd on see juba mitu aastat olnud puht lasteüritus.

„Lapsed väga tahavad joosta ja võistelda ning selleks, et neile rõõmu pakkuda, tasubki kevadjooksu teha,” ütles Ergo Prave. „Nii et kui kalender jälle kevade saabumist ja Jõgeva linna päevade lähenemist näitama hakkab, ei saa me koos Rein Keskküla, Mati Lalli ja teistega kohe kuidagi muudmoodi, kui hakkame jälle kevadjooksu korraldama. Seepärast olen üsna kindel, et tuleval aastal toimub ka juubelijooks – XX Jõgeva kevadjooks.”

Tänavust kevadjooksu toetasid Jõgeva valla-, linna- ja maavalitsus, Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp, KSK Tehnikakaubad, Põltsamaa Felix ning Jõgevamaa Ärileht ja Vooremaa. XIX kevadjooksu protokollidega saab tutvuda internetis Jõgeva valla ja Jõgeva linna kodulehel.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus