Laupäeval on Otto Erimaa mälestusvõistlused

Sel laupäeval, 29. juulil algusega kell 16 algavad Paduveres 49. Otto Erimaa mälestusvõistlused kergejõustikus. Tegemist on pika traditsiooniga võistlusega, mis korraldati esmakordselt 1969. aastal. Nii et järgmisel suvel toimuvad juba 50. juubelivõistlused.

Sõjaeelses Eestis sportinud ning Vaimastvere kaitseliidu ja Jõgeva Kalju värve kaitsnud Otto  Erimaa (1915-1941) jõudis kettaheites oma parimal hooajal Eesti edetabelis esikuuikusse. Tema parimaks tulemuseks jäi 1940. aasta sügisel heidetud 43.21. Selle saavutas ta 22. septembril Jõgeval toimunud matšil kohaliku Kalju, mida ajakirjanduses nimetati juba suvaliselt töölisspordiseltsiks, ja Tartu Sõpruse vahel. Kalju võitis 56:45 ja võitjate suurim punktitooja oli Otto Erimaa, kes teenis kolm esikohta. Ta võitis kuulitõuke (11.36), odaviske (47.61) ja suurepärase isikliku rekordiga ka kettaheite. Olgu öeldud, et see jäi ka 25-aastase sportlase viimaseks võistluseks, sest samal sügisel haigestus ta raskelt.

Erimaa kodukülas Paduveres toimuvatel mälestusvõistlustel on peaaladeks kettaheide meestele ja naistele ning heidete kolmevõistlus. Võistluste peakorraldaja on Paduvere Talumuuseumi Selts koostöös spordiklubiga Illi.

Kavas on 60 m, 800 m ja 3000 m jooks, kaugushüpe, kuulitõuge, kettaheide, odavise meestele ja naistele, heidete kolmevõistlus meestele ja lastejooksud. Lisaks paar ala (kerge kuul ja kettaheide täpsusele) ka võistluste aukülalistele, kelle seas astuvad üles mitmed omavalitsusjuhid.

Võistlema on oodatud kõik spordihuvilised lähedalt ja kaugelt.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus