Lastele rõõmu, pensionäridele meelehärmi

Vaatamata sellele, et Jõgevatreff algas alles neljapäeval, on mootorratturite sagimine Jõgeval ja selle ümbruses kestnud juba peaaegu terve nädala. Igal õhtul tehakse Kuremaa telklaagrist Jõgevale väike kaubareis ning tihtipeale ka mõned tosinad auringid.

Suur osa trefikülastajatest  on meie põhjanaabrid soomlased, kes üldiselt eelistavad raskeid, kroomitud choppereid, mille summutajast väljuvad helid tekitavad väikelinlaste hulgas vastakaid arvamusi. Koolieelikud ja algklassipoisid jooksevad suurtel ning karvastel onudel järel, küsides palju masin välja läheb ja kas sõita ka saab. Seevastu nende rüblikute vanaemad-isad sulgevad oma koduaknad, et vähegi seda meeletut mootorimüra summutada.

Samas on noorematel motohuvilistel mõningatest eakamatest kodanikest, kes purskkaevu kõrval pargipingi istudes motomatkajaid kiruvad, keeruline aru saada, kuna Jõgeval on täielikku rahu ja vaikust äärmiselt keeruline leida, sest linna läbib raudtee ning suured kaubarongid tekitavad kordades rohkem lärmi kui tsiklid.

Siiski tuleb tõdeda, et tänu Trefile on Jõgeva üle vabariigi ja ka Põhja-Euroopa kõvasti populaarsust kogunud. Elukogenud motomatkajad on üritust juba aastaid külastanud ning enamik tsiklimehi ja -naisi on tunnistanud, et kavatsevad üritusel käia nii kaua kuni hing veel sees püsib. Seega siit soovitus kodanikele, keda mootorrataste müra häirib- kannatage ära, kuna treff näitab maailmale, et Jõgeva pole ainult depressiivne Eesti väikelinn. 

2. august 2008

blog comments powered by Disqus