Mina ise
Mina olen 9-aastane poiss, elan Vaidaveres ja õpin Luua Algkoolis. Käin juba 3. klassis ja olen üsna tark. Mulle meeldib eesti keele töövihikust harjutusi teha.
Kevade alguses oli suur lumetorm. Nüüd on meil kodus suured loigud, mis tekkisid siis, kui lumi maast sulas.
Mul on koer Jõll. Õpetasin teda koerakrõbuskitega. Panin ta lamama, küsima, istuma ja palli ära tooma. Ta on väga tubli koer.
Mulle meeldib arvutiga mängida, koera ja kassidega tegeleda.
Minu suurel vennal Kevinil on puhkus. Tema on nüüd kodus ja vahel käib Luual. Ta õpib Luua Metsanduskoolis saagimist metsas.
Mina pean sageli jala koolist koju tulema, sest ema ja isa on kaua tööl. Vahel saan kodule lähemale Joonase või Anniga.Mulle meeldib suvi, sest siis saab ujuda, kaua magada ja sõbra juures käia.
Jaagup Kroll, 3. klass
Kuidas Raadivere küla endale nime sai
Raadivere küla sai endale nime nii, et ühel ööl lõi välk küla kohal traadid katki. Hommikul oli sealt üks mees mööda sõitnud ja näinud, et traadid on katki ja seal juures oli looma veri maas. Siis ta mõtles, et võiks sellele kohale õnnetuse järgi nime panna – Traadivere. Nime korrates tundus see talle natuke imelik ja nii muutis ta Traadivere Raadivereks ja nii saigi küla endale nime.
Merit Eller 3.kl
Kaameli uus kodu
Ühel päeval läks kaamel jalgrattaga sõitma. Ta jõudis põhust maja juurde ja läks sisse. See oli tühi. Seal ei elanud keegi. Kaamel kolis sisse. Koristas toad, siis tuulutas ja pesi põranda puhtaks. Ta oli rõõmus ja sõi ühe kaktuse ära.
Karu unenägu
Karu näeb kaugelt toitu. Ta läheb lähedale. Purgis on mesi. Mõmm!
Berit Otsing, 1. klass
Kuidas Luua küla nime sai?
Kunagi ammu-ammu ei olnud Luua küla. Selle koha peal oli mets, kus elas maailma viimane nõid.
Aga siis tuli inimesi aina rohkem ja rohkem ja rohkem sinnakanti elama. Ükskord hakkasid inimesed metsa raiuma. Nad langetasid maha puid ja uudistasid, mis maja see on. Kõik imestasid, miks on üks maja keset paksu metsa. Inimesed vaatasid tasakesti aknast sisse. Nad nägid seal nõida! Järgmisel päeval võtsid inimesed oma julguse kokku ja läksid uuesti nõia maja juurde. Nad varastasid nõia võluluua. Otsekohe hävis maja ja nõid suri. Ainuke asi, mis nõiast järele jäi, oligi luud.
Sellest ajast peale on kohal, kus praegu asub Luua küla, niisugune nimi.
Kaarel Vaakmann,
1. klass
Lummav Luua
Luual loodus lokkab. Luual laiub looduspark, looklevad loodusrajad, leidub loomingulisi lillepeenraid. Luual liuglevad liblikad, lõõritavad lõokesed, laksutavad lepa linnud. Luua lastel leidub lahedaid lemmikloomi.Lundki leidub lumememmede loomiseks, liumäe lustimiseks. Luualt leiame lõbusaid lokkispäiseid lasteaia lapsi, lustlike lapsevanemaid, loodushuvilisi, linnuvaatlejaid, line-tantsijaid, lembelaulude lauljaid. Levib legend: Luual lendavad lohega luuad. Lorijutt loodetavasti?
Anni Zimmermann 2.klass
Tsirkusehobune
Üks hobune töötas tsirkuses. Ta zhongleeris, tegi nalja ja turnis trapetsil. Esmaspäeviti ta taltsutas lõvisid. Sellele valgete täppidega hobusele meeldib töötada tsirkuses.
Hunt ja rebane
Hunt nägi rebast. Rebane sõi liha. Hunt küsis: “Kust sa liha said?“
“Kanalast püüdsin,” vastas rebane.
Randar Saar, 1. klass
Kevade tulek
Kevad saabub 20. märtsil. Karu ärkab kevadel. Lumikellukesed õitsevad. Päike on soe. Puudel on suured pungad. Linnud laulavad. Lumi hakkab sulama. Siil, karu ja mäger ärkavad ka. Mina mängin õues korvpalli. Kevad on hea aastaaeg.
Henri Suokas,1. klass