Lähenev sulailm võib kaasa tuua suuri kahjusid

Soovitame läheneva sulailma tõttu majaomanikel katuste lumest ja jääst  puhastamisega kiirustada ning pakume selleks oma klientidele koostööpartneriteenust soodsamalt. Samuti soovitame ennetada võimalikke veekahjustusi, sest rohke  lume sulamine võib põhjustada eraisikutele ja firmadele sadadesse tuhandetesse kroonidesse ulatuvaid kahjusid.

Lume kiire sulamine ning lisanduv vihma- või lörtsisadu on ohtlik mitte üksnes vanadele ja kehva kvaliteediga katusekonstruktsioonidele, vaid kõigile hoonetele, kus lumi veel koristamata.

Lume eemaldamine katuselt on vältimatu ning iga hooneomaniku kohustus. Soovitame selleks kasutada professionaalide abi, et jääksid terveks nii inimesed kui katus. Meil on viimase kuu jooksul registreeritud juba kolm tõsiste tagajärgedega õnnetusjuhtumit, kus katusele lund lükkama läinud inimene on alla kukkunud.

Soovitame lume ja jääpurikate tõrjeks tellida teenus asjatundjalt, kellel on vajalik tehnika ning kogenud tööjõud. Alates käesolevast nädalast pakume oma klientidele koostöös ISS-iga mugavat lahendust kahjude ennetamiseks. Helistades Kindlustustelefoni numbril 1211, saavad kliendid tellida katuse lumest ja jääst puhastamist kõikjal Eestis 10 protsenti soodsamalt kui sama teenust otse tellides.

On oluline, et kui majaomanik eemaldab ise katuselt lund või jääpurikaid, tuleb järgida kõiki turvanõudeid: olla väga ettevaatlik, et ise mitte alla kukkuda, märgistada majaümbrus vastava hoiatuslindiga ning veenduda mööduvate jalakäijate ja lähedal asuva vara ohutuses.

Kui jätate lume koristamata, võib katus sisse variseda või deformeeruda, aga veelgi tõenäolisem on, et ilma soojenedes kahjustab sulavesi ja niiskus hoone konstruktsioone.  Kortermajade viimaste korruste kodude veekahjustused on tihti tingitud sellest, et lume sulavesi ei voola korralikult ära.  Suuremate veekahjude ennetamiseks hoonele ja varale tuleb veenduda, et vihmaveerennid ja -trapid poleks ummistunud.   Kahju korral saavad kliendid 24 tundi ööpäevas küsida nõu Kindlustustelefonil 1211 või kiireima kahjukäsitluse alustamiseks registreerida kahju kodulehel www.if.ee. Kindlustuse põhimõtte kohaselt peab kahju põhjustanud sündmus olema ootamatu ja ettenägematu. Mitmete nädalate jooksul kogunenud raskest lumest tingitud katuse sissekukkumine või lume sulamisest põhjustatud kahjud ei kuulu kindlustustingimuste kohaselt korvamisele.

iii

ARTUR PRAUN, If Kindlustuse juhatuse liige

blog comments powered by Disqus