Lääne-Virumaal teatakse hästi Kalevipoja uisumaratoni

Neljapäeval Jõgevamaal viibinud Lääne-Virumaa omavalitsustöötajate delegatsioon tundis huvi peamiselt meie maakonna ettevõtluse ja siin korraldatavate traditsiooniliste sündmuste vastu.   

Maavanem Viktor Svjatõšev näitas  läänevirulastele Jõgevamaa teemalist slaidiprogrammi. Ajendatuna kolmapäevasest Peipsimaa arengufoorumist, tutvustas ta põhjalikumalt selle piirkonna kultuuriväärtusi, traditsioonilist ettevõtlust ning Peipsi ääres toimuvaid sündmusi.

Svjatõšev rääkis alati rahvarohkest Kalevipoja uisumaratonist, mille läbiviimine nõuab head meeskonnatööd. Muutlike ilmade puhul tuleb siinjuures võtta ka riske. Rägavere vallas asuva Mõedaku spordibaasi juhataja Evi Torm ütles, et Kalevipoja uisumaratoni teatakse Lääne-Virumaal hästi. “Meie kandist läheb palju inimesi Peipsi jääle uisutama,” kinnitas ta.  

Külalisi huvitas haigla käekäik

Vestlusringis tuli jutuks Jõgevamaal kaugemas möödanikus toimunu, mis  on mõjutanud ka suuremate riikide ajalugu. Europe Direct Teabekeskuse töötaja Vahur Kukk rääkis, et Poola-Leedu ja Venemaa piir kulges aastatel 1582-1622 Laiuse lossivaremete juurest. Viktor Svjatõšev lisas, et 1661. aastal sõlmisid Venemaa ja Rootsi Kärde külas rahu, mis allkirjastati Piibe maantee ääres asuvas rahumajakeses.

Jõgeval külastasid Lääne-Virumaa omavalitsustöötajad aktsiaseltsi Valmeco, kus valmivad prussmajad, Põltsamaal aga firmat Põltsamaa Felix ja kohalikku päevakeskust, Puurmani vallas jahimaja Trofee. Külalisi huvitas ka Jõgeva haigla käekäik.  

Kogemusi tasub vahetada

Lääne-Viru  Omavalitsuste Liidu tegevjuhi Sven Hõbemägi sõnul toimivad Jõgevamaa ja Lääne-Virumaa vahel kauaaegsed koostöösuhted. “Mõlemad maakonnad on koos Ida-Virumaa ja kolme Soome maakonnaga osalenud 3 + 3 koostööprogrammis. Tihedat koostööd teevad piirkondade nõustamiskeskused,” rääkis ta.

Hõbemägi märkis, et Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu  juures tegutseva  arendustöötajate koja algatusel toimuvad  tutvumisreisid teistesse maakondadesse. “Väljasõitudel huvitume atraktiivsematest  arenguprojektidest, suuremate ettevõtete ja samuti koolide, lasteaedade, sotsiaalasutuste tegevusest,” ütles naabermaakonna omavalitsusliidu eestvedaja

“Mõistagi on meil ka kogemusi, mida jagada. Rääkisime ka siin mitmete haridus- ja kultuuriasutuste renoveerimisest  Kohaliku Omavalitsuse Investeeringute Toetuse (KOIT) programmi rahadega. Juttu oli ka Rakveres asuvast  Virumaa Kompetentsikeskusest, mis ühendab maakonna mõtteerksaid ja ettevõtlikke inimesi. Tutvumisreisi  Jõgevamaale korraldas SA Lääne-Viru Arenduskeskus omavalitsuste konsultant  Ilona Tiigi.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus