Küsitlus: Kuidas olete sellel suvel rannamõnusid nautinud?

Ave Soo, õpilane:

?Suve tuleb nautida ja võtta temalt nii palju kui vähegi saab: päevitada, ujuda, käia rannas ja pidudel, et vabaneda kooliaja pingest. Kevadised paar ilusat nädalat kulusid koolieksamitele, nüüd tahan selle tagasi võtta ja isu täis ujuda. Minu kodukandis Laiuse lossivaremete juures on tehisjärve vesi juba küllaltki soe. Vaiatu järvel saab jälle vesijalgrattaga sõita ja on muidu lõbus olla. Sugulaste ja sõpradega olen saanud käia ka Kauksi ja Pärnu rannas. Seal on rahvast palju rohkem kui meie rannas ja on lõbusam. Lõunamaale tahaks ka minna, aga küll kunagi jõuab, seni naudin Eestimaa suve.?

Piret Välbe, arvutioperaatorite juht:

?Eelmisel laupäeval sai Kuremaal käidud, aga vesi oli minu jaoks nii külm, et läksin vaid põlvini vette ja siiski pidin krambid saama. Aga lapsed, minu poiss samuti ? need sulistavad ja mängivad kasvõi jääaugus. Kuremaa rand on ilus, aga siingi on rahvast liiga palju, nagu Pirita ja Pärnu rannaski. Eelistan privaatsust ja mulle ei meeldi rahvasummas külg külje kõrval päevitada, kuid pole midagi teha ? tahavad ju kõik rannamõnusid nautida. Korrastatud randu võiks olla rohkem, omad ?paradiisid? naistele ja meestele ning miks mitte ka nudistidele.?

Aldo Reisberg, kooli majandusjuht:

?Selle suve esimene karge supluse tegin Gotlandil, kus käisime õpetajatega huvi- ja õppereisil. Suvel on mul pikad tööpäevad, nii et rannamõnude jaoks polegi aega. Kui vähegi saab, siis kisub mind hoopis rannast kaugemale ? kalale. Niisama liival peesitada ja aega raisata ma ei taha. Kui kõvasti võrkpalli mängida ja pärast ujuma minna, see on vast mõtestatud tegevus. Ujumas käin Saadjärves, vald on randa veidi laiendanud ja nüüd on seal suplejaid ja päevitajaid palju. Mind suur rahvamass ei huvita, tahaksin olla intiimsemalt väiksema seltskonnaga. Saadjärves eelistan keskasula omale Äksi randa.

Hillar Murumaa, teetööline:

?Kenasti ? ilmad on ju ilusad olnud. Mul selline kuum töö, asfaldipanek, nii et vähemalt korra päevas tahan ikka veest läbi käia. Sellel suvel on jões vett rohkem ja mõnusam ujuda. Jõgeva ümbruses on supluskohti küllaltki palju: Kuremaa ja Prossa, Pedja sordijaama juures, Aidu ja Laiuse järvekesed, ja kaugele see Peipsigi jääb. Mustvee rand on nüüd puhas ja korras, päris ilus olla. Mulle meeldibki käia rannas, kus rahvast rohkem. Neiud ja naised on rannas nii ilusad pruunid ja pringid. Kehakatted on läinud neil ka napimaks, linnaski käiakse palja nabaga ringi. See ju nüüd popp ja noortepärane.?

Arvo Meomaa, arvutihuviline:

?Sellel suvel pole ma randa ega vette saanudki. Mul nagu teised huvid ? vaba aeg kulub arvuti taga istumisele ja internetis surfamisele. Varasemad suvemõnude elamused on mul seotud matkamisega. Mägedes peegeldab lumi nii kõvasti päikest, et isegi lõuaalune on päevitunud. Mina pole lesija tüüp ja ei saa aru nendest, kes päevade viisi plaazil peesitavad. Mõttekam on saada pruuniks päikese käes tööd või sporti tehes. Kui endal autot ei ole ja tuleb ainult sõpradele loota, siis saab rannamõnusid vähe nautida. Head ujumiskohad jäävad Jõgeva linnast kaugele.?

Gerdi Rand, õpilane:

?Paar korda olen käinud Porkunis, aga seal oli merevesi päris külm. Mõnus ja ilus koht on Laiusel, vesi on seal samuti mõnusalt soe. Randa ma üksinda ei kipu, heas seltskonnas on palju huvitavam, põnevam ja lõbusam. Üksinduse jaoks on teised kohad, näiteks metsarajad, kus saab mõtiskleda ja järele mõelda. Päikest olen püüdnud võtta nõnda palju, kui seda on olnud. Natuke pruuni saab juurde ka koduaias nokitsedes. Peenraid kitkudes on mõnus olemine ja naudin privaatsust. Suvi võiks veel kuumemaks minna, olen veelembeline ja tahan võimalikult palju ujuda.?

Küsitles ja pildistas ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus