Kurg ootab taas laadalisi!

Pühapäeval, 17. mail peetakse Maarja-Magdaleenas Kurepesa talu ehk endise meierei õuel järjekordset kevadlaata, eestvõtjaks, nagu juba aastaid, kohalik maarahva selts.

“Kevadlaat on eelkõige istikute, taimede ja seemnete ostmiseks-müümiseks ja muidugi ka vahetamiseks, aga oodatud on ka rõivad, jalatsid, käsitööd, samuti küpsetised ja muu toidukraam; mesi,  ravimtaimed. Juba mitmel varasemal aastal oleme julgustanud rahvast laadal ka kirbuturgu pidama. Seekordki on teretulnud kasutatud riiete, jalatsite, nõude, raamatute ja muu vajaliku pakkujad, et ühe vanast ja ülearusest teisele uus  ja vajalik asi saaks,” rääkis Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsi juhatuse esimees Tiia Pärtelpoeg.  Ta avaldas heameelt selle üle, et Tabivere vald nende seltsi laatu toetab: tänavu saadi tänu sellele osta juurde mõned müügilauad ja pingid.

Tiia kinnitusel on ka tänavu  tegutsemas laadakohvik ja õnneloosilaud. Meelelahutuse poole pealt on aga uut niipalju, et muusikat tuleb tegema ansambel Singapur Tallinnast. Nii et kui ilm lubab ja lusti on, saab meierei ees tantsugi kepsutada.

Laadaõue elus maskott toonekurg on oma pesal meiereikorstna otsas ammugi kohal ning Kurepesa talu perenaise Ilme Roosmäe  teada on tal haudumine käsil. Kure puust sugulasele, kes meiereitrepil laadalisi tervitab, sättis Ilme aegsasti peenemad kummikud jalga, kevadiselt värvirõõmsa salli kaela ja kübara  pähe ning lillekorvigi noka vahele.

Müüjad peaksid korraldajate sõnul end eelnevalt kirja panema, et ruumi laadaplatsil optimaalselt jagada saaks. Selleks tuleb helistada numbril 520 5906 (Tiia) või 53406299 (Ilme).

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus