Kuremaal hakatakse vibu laskma

Kuremaal saab laupäeval teoks lossiturniir vibulaskmises. Pühapäeval peetakse samas maha Vooremaa Vibukarika kolmas etapp.


Jõgeva valla 150. aastapäevale pühendatud lossiturniir avatakse kell 11 Kuremaa lossi ees, kus heisatakse lipud ja kus saavad tervituseks sõna Jõgeva vallavanem Enn Kurg, vallavolikogu esimees Tiit Lääne, Kuremaa lossiemand Tiina Tegelmann ja Vooremaa Viburaja perenaine Tiina Laurisson. Kell 11.45 läkitatakse põhiliselt mõisapargis kulgevale võistlusrajale kostümeeritud vibukütid, kelle sihtmärkideks on kolmedimensioonilised loomamulaažid. Iga looma saab lasta kuni kolme noolega ja esimese tabamuseni. Seega saab iga võistleja välja lasta kuni 150 noolt.

“Lossiturniiri viiekümne loomaga rada on algajatele raskevõitu, seepärast oleme kutsunud võistlema kogenud vibulaskurid Eestist, Lätist ja Soomest. Neid peaks kokku tulema umbes 35 ja loodetavasti leiavad nad endale kõik ka lossiajastusse sobiva kostüümi,” ütles Tiina Laurisson. “Jalanõud peavad aga viburajal liikumiseks mugavad olema, nii et nende puhul me lossistiili ei järgi.”

Saab ise proovida

Vibuküttide laskealad tähistatakse turvalintidega, ent laskealade vahel on võimalik liikuda ka pealtvaatajatel. Nii et kõik huvilised, kes turvalinte ja turvameeskonna (selles löövad kaasa noorkotkad ja kodutütred) juhiseid aktsepteerivad, on oodatud turniiri jälgima.

Kindlasti leidub turniiri kaema tulijate hulgas neid, kes tahaksid ise vibulaskmist proovida. Selleks on kella 12-16 võimalus Kuremaa lossi ees, kuhu pannakse üles mõned harjutusmatid. Kohal on ka instruktor, kes algajaid juhendab. Päris tasuta vibutunnis osaleda siiski ei saa, vaid tuleb ka natuke raha välja käia. See-eest on parematele harjutajatele ette nähtud tunnuskirjad. Loomulikult autasustatakse ka turniiri paremaid.

Lossiturniiri võistluspäev kestab orienteerivalt kella viieni õhtul ja päeva lõpus võetakse ette ühispildistamine lossi trepil.

Pühapäeval jätkub vibupidu Vooremaa Vibukarika kolmanda etapiga. Kõnealuse sarja käivitas MTÜ Vooremaa Viburada tänavu. Selle esimene etapp toimus MTÜ enda viburajal Väljaotsa külas ning teine Siimusti karjääris.

Kergem ja lühem

“Loodetavasti jääb pühapäevasele võistlusele neidki, kes laupäevasel lossiturniiril osalevad, ent kaasa lööma on oodatud ka algajad. Kostüümidele me pühapäeval enam rõhku ei pane,” ütles Tiina Laurisson.

Pühapäevane võistlusrada on kergem ja lühem: seal on “küttimiseks” 2 x 14 loomamulaaži. Võistlusega paralleelselt on taas võimalik lossi ees vibutarkusi omandada. Seda saab teha kella 11.30-14. Võistluspäev avatakse kell 11 ja see peaks lõppema kella poole kolme paiku pärastlõunal. Kell 15.30 toimub teise päeva võitjate autasustamine ja ühispildistamine lossi ees.

“Kostümeeritud võistlejatega lossiturniire on varem korraldatud näiteks Rakveres ja Narvas, ent Jõgevamaal on see küll esmakordne,” kinnitas Tiina Laurisson.

Kuremaa lossiturniiri ja Vooremaa Vibukarika etapi korraldab MTÜ Vooremaa Viburada koostöös Jõgeva vallaga, nõu ja jõuga lööb korraldamisel kaasa vibuklubi Mägilased. Vooremaa Vibukarika neljas etapp on plaanis korraldada septembris.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus