Kuremaal 40. korda maastikujooks

Möödunud pühapäeval startis Kuremaa lossi eest 25 võistlejat, et saada osa neljakümnendast 10 kilomeetri pikkusest Kuremaa maastikujooksust.

Enne stardipauku andsid korraldajad võistlejatele kerge ülevaate radade olukorrast, mis on  veel kohati hiljutisest vihmast porised. Jooksjate tähelepanu juhiti sellele, et oldaks sõiduteede ning  raietööde alal eriti ettevaatlikud. Jooksjad startisid eraldi 30-sekundiliste vahedega, kusjuures pärast esimese võistleja startimist avas taevas oma luugid, paisates alla korraliku hoovihma. Õnneks vaibus sadu õige pea ja võistlejad ei pidanud tervet distantsi ligumärjana läbima.

Kaugelt kandi mehed finišis eespool

Esimene mees finišis oli 16-aastane Allar Soo, kes läbis 10 kilomeetrit 38 minuti ja 52 sekundiga. Selle tulemusega sai poiss ka loomulikult oma vanuseklassis esikoha. Teisena finišeeris Martin Teder ajaga 41 minutit ja 8 sekundit, saavutades üldarvestuses ja ka oma vanuseklassis teise koha. Kolmandana jõudis finišisse Kaido Saar, kes läbis raja ajaga 41.59 ning sai oma vanuseklassis esikoha.

Põlva mees, 54-aastane Kalev Kajaste, saavutas oma vanusegrupis samuti esikoha, jättes teiseks Tauno Kure ja kolmandaks Taivo Rebase. Vanimas vanuseklassis oli konkurentsitult esimene Heino Põldoja. Kuni neljakümneste meeste arvestuse kuulus teine poodiumikoht Tartust pärit Martin Tohule ja kolmas Uku Vilule. Noorimate poiste arvestuse kolmas oli sel korral Luua poiss Kaimo Saar, kelle lõpuaeg oli 49 minutit ja 5 sekundit.

Neli esikoha naist

Naiste vanuseklassi üldvõitja oli sel juubelijooksul Laura Suur, kes ajaga 44.44 saavutas üldarvestuses viienda ning oma vanuseklassis esimese koha. Kusjuures Laura edestas oma jooksuga ka kolmeteistkümmet meest ja seitset naist. Teine naine finišis oli oma vanuseklassi liider Tiiu Müürsepp, kes edestas naiste üldarvestuse kolmanda koha omanikku Aime Põlgastet 35 sekundiga. Kolm esimest naist olid ka oma vanuseklassi võitjad.

Neljandana lõpetas jooksu Leili Teeväli, kes oli vanima vanuseklassi ainus esindaja ja seega ka võitja. Noorima vanuseklassi teise koha neiu oli Kuremaa tüdruk Kaidi Jõgi. Kuni 50-aastaste naiste teine oli Maire Kure, kes edestas kuni 40-aastaste naiste teise koha omanikku Monika Vilut minuti ja 15 sekundiga. Kuni 40-aastaste naiste arvestuse kolmas oli Anneli Vilu.