Kuremaa Suusasõit peeti ideaalsetes ilmaoludes

Möödunud laupäeval peeti Kuremaa terviseradadel üheksas Kuremaa Suusasõit, kus osalejaid oli võrreldes möödunud aastaga pea poole vähem, kuid võistelda sai tõeliselt heades lumeoludes ning parajate külmakraadidega.

Mitmel aastal on Kuremaa suusasõit ära jäänud lume puudumise tõttu, kuid tänavu tuli võistluseelsel ööl sedavõrd palju lumelisa, et rajameister Andres Lippur oli sunnitud veel laupäeva varahommikul rajal uue jälje sisse sõitma. Ilm võistluse jaoks oli ideaalne, pakane oli taandunud kümne külmakraadini ning väljas valitses kena päikesepaiste ja tuulevaikus.

Eelmisel aastal mainisid korraldajad, et jääksid üritusega rahule, kui osalejaid oleks umbes sadakond, kuid sel korral vähenes osalejate arv veelgi. Starti oli tulnud tervelt kolmteist suusatajat. Siiski ei jäetud võistlust katki ning kuraditosin meest ja naist asusid võistlustulle.

Meeste distantsiks oli viisteist kilomeetrit, naised sõitsid kümme kilomeetrit ning kuni 12-aastased osalejad pidid läbima viie kilomeetrise ringi. Meestest finišeeris esimesena Ago Vahtra Luualt, temast peaaegu minuti võrra hiljem ületas finišijoone samuti Luua mees Kaido Saar. Kolmandana lõpetas meestesõidu Kalev Vunk Tartust. Veteraniklassi parim mees oli Taivo Rebane. Kiireim naine oli Kai Saar ajaga 42.36. Noormeeste arvestuse kiireimaiks osutus Kain Saar Luualt. Lastesõidu parim oli samuti Luua tüdruk Kaidi Saar. 

Parimad mehed

1. Ago Vahtra                Luua                 46.42

2. Kaido Saar                Luua                 47.30

3. Kalev Vunk                Tartu                 </span>48.23

4. Kaimo Saar               Luua                 49.32

5. Taivo Rebane             Jõgeva              52.21

6. Margus Kaasik          Varbevere          55.45 

Parimad naised

1. Kai Saar                    Luua                 42.36

2. Viia Gladõševa           Jõgeva              53.08

3. Tiina Säälik                                        54.59

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus