Kuremaa SK mängib meistriliigas

Jõgevamaa spordihuvilisi ootab ees erakordselt huvitav korvpallihooaeg, sest lisaks meeste esiliigale on Jõgevamaa nüüd esindatud ka SEB korvpalli meistriliigas. Esimesed meistriliiga tuleristsed sai Kuremaa SK nime kandev võistkond eile õhtul Valgas, kus nende vastaseks oli Valga Welg.

“Meistriliigas kaasa löömise idee on laagerdunud juba neli aastat ehk umbes sellest ajast peale, kui Kuremaa Spordikool loodud sai,” ütles kõnealuse spordikooli direktor Ergo Prave. “Senini takerdus kõik selle taha, et meil polnud meistriliiga võistkonna jaoks võtta väärilist tuumikut. Üksnes noortega, olgu nad siis kuitahes tublid, pole mõtet meistriliigat mängima minna. Aga kui on olemas kogemustega mängijatest tuumik, kellele tugineda, saavad meie noored Eesti korvpalli tippseltskonnas hakkama küll.”

Tõuke pikalt laagerdunud idee teoks tegemiseks andis asjaolu, et eelmisel hooajal meistriliigas mänginud BC Kraft Mööbel/Kohila ja BC Fausto võistkond otsustasid selles liigas mitte enam jätkata. Kui Kuremaa SK Fausto lepingupartnerina viimase meistriliigakohta erandkorras endale taotles, saadi Eesti Korvpalliliidult paraku eitav vastus. Seejärel läks käiku n-ö plaan B: eelmisel hooajal pronksmedalid välja võidelnud Fausto tühistas oma otsuse meistriliigast loobumise kohta ning pärast meeskonna ümberregistreerimist sai võistkond uueks nimeks Kuremaa SK.

Päris tavaline selline meistriliigasse sisenemine muidugi pole: üldjuhul pääsetakse sinna siis, kui ollakse esiliiga tippu jõudnud ning suudetakse üleminekumängudes “tuuseldada” meistriliiga viimaseid. Kolm aastat esiliigas mänginud Kuremaa Spordikooli võistkond oli aga alles liiga “keskmike” seas.

“Kõrgemale tõusmast takistas Kuremaa esiliigameeskonda osalt just see, et neli meie paremat mängijat tegid kaasa ka Faustos ning otsustavate mängude ajaks pidime me nad korvpalliliidu reeglite järgi täielikult neile loovutama,” ütles Ergo Prave.

Kõik olemas

Kuremaa SK meistriliigameeskonnas lööb kaasa seitse senise Fausto mängijat: Tanel Kaljula, Ando Tagamets, Ardo Ärmpalu, Kait Koppel, Sven Kukemelk, Mihkel Kurg ja Märt Tralla. Neli viimati mainitut ongi need Kuremaa mulluse esiliigameeskonna noormehed, kes lepingu alusel üksiti Faustos mängisid. Kait Koppel, tõsi küll, vigastuse tõttu kohe hooaja alguses kaasa lüüa ei saa, ent kui tervis korras, siis lülitub mängudesse.

Teiste klubide tuntumatest mängijatest tulid Kuremaa SKsse üle Erik Dorbek (mängis varem KK Pärnus), Heiko Rannula (mängis Valga Weljes) ja Martin Viiask (mängis Kalev Cramos). Veel teevad võistkonnas kaasa Aigar ja Jaanus Annok, Rainer Jegorov, Georg Murakas, Karel Prave ja Marko Velt. Meeskonna peatreeneriks on Jüri Neissaar ja treeneriks Tõnu Lust.

Eelöeldu ei tähenda, et Jõgevamaa Eesti meeste korvpalli esiliigas enam esindatud poleks. Esiliigameeskond kannab nime Kuremaa Spordikool, harjutab Tanel Kaljula käe all ning on Ergo Prave sõnul samuti tugevalt komplekteeritud.

Kui Kuremaa SK meistriliigameeskonna tuumik augustis koos harjutama hakkas, polnud tegelikult veel selge, kas korvpalliliit meeskonna taotluse meistriliigas osaleda rahuldab või mitte. Nüüdseks on Kuremaa SK-l vaatamata napile ettevalmistusajale olemas treeningsaalid, võistlusdressid, varustus ja palgaraha ning korraldatud on ka meditsiiniline teenindamine ja transport. Et meeskonnal kõik vajalik olemas oleks, selleks on õige mitu inimest sisuliselt oma uneajast ilma tasu saamata tööd teinud, sest palgalist mänedzheri meeskonnal pole.

“Üks hea tuttav küsis minult, mida ma saan selle eest, et ma niimoodi rabelen,” ütles Ergo Prave. „Ega mul polnudki öelda muud kui seda, et ma olen kakskümmend aastat korvpalli juures olnud ja ma ei oska teisiti.”

Kallis lõbu

Meistriliigas osalemine on üpris kallis lõbu. Õnneks on õige mitu omavalitsust ning Jõgevamaa, Tartumaa ja Tallinna ettevõtet meeskonda toetama asunud: kes raha, kes varustuse, kes transpordi, kes muuga. Ning toetajaid tuleb üha juurde. Kui leitakse ka suurtoetaja ehk nimesponsor, saab meeskond ka uue nime.

“Meistriliigameeskond on Kuremaa Spordikoolile oluline väljund,” ütles Ergo Prave. “Kui noored võimekad mängijad ei saa end kodumaakonnas tipptasemel realiseerida, siis nad lahkuvad suurematesse linnadesse. Näiteks Torma spordiklubi ja spordiklubi Forte kasvandikest mängib tervelt 11 noormeest erinevates meistriliiga meeskondades. Olnuks meil juba paar-kolm aastat tagasi oma meistriliigameeskond, jäänuks nad võib-olla kodumaile.”

Meistriliigameeskond peaks Prave sõnul kujunema mitte ühekordseks, vaid püsiprojektiks. See on vajalik juba nende 80 poisi pärast, kes Kuremaa spordikoolis praegu viie treeneri käe all treenivad ning kes nüüd tipptegijate jälgimisest õppust saavad võtta.

“Nüüd on meil ühena vähestest kogu Eestis olemas terviklik korvpallipüramiid, mille tähtsust korvpalliliit alati rõhutanud on: meil on olemas kõigi vanuseklasside noortemeeskonnad ning esi- ja meistriliigameeskond. Ning paremat reklaami maakonnale ei saagi olla kui teleekraanil intervjuud andev Jüri Neissaar, kelle nime alla ilmub tiitel “Kuremaa SK treener”. Korvpall on ju ala, millele meedia suurt tähelepanu pöörab ning mida armastavad nii mängijad kui ka publik.”

Et Kuremaa SK esimene meistriliigamäng oli lehe trükki minnes veel pidamata, ei saa me siinkohal selle tulemust avaldada. Järgmised mängud peab meeskond 18. oktoobril Pärnus KK Pärnu vastu ja 26. oktoobril Tallinnas Tallinna Kalevi vastu. Esimene kodumäng peetakse 29. oktoobril Torma spordihoones, kus Kuremaa SK vastaseks on BC Rakvere Tarvas. Tulevikus saab meistriliiga mänge näha ka Põltsamaa Felixhallis. Kuremaa spordihoone saal kahjuks pikkuse poolest meistriliiga rangetele nõuetele ei vasta (on kaks meetrit lühem kui vaja), ent seal peetakse siis esiliiga kodumängud.

“Hooaja jooksul peavad aga kõik Eesti korvpalli tipud vähemalt kaks korda Jõgevamaa pinnal mängima, tahavad nad seda siis või ei taha,” ütles Ergo Prave muiates.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus