Kuremaa radadele tuleb mitmekordne maailmameister

 

2008. aasta 10. augustil anti Kuremaa mõisapargis start esimesele Kalevipoja rattamaratonile. Toona oli osalejaid   veidi alla kahesaja, kuid sel suvel loodetakse maratonil näha umbes kümme korda rohkem osalejaid, nende hulgas ka mitmekordset maailmameistrit Christoph Sauser’i.

Juba esimesel Kalevipoja rattamaratonil, mis oli toona ühtlasi ka esimeseks rahvusvahelise maratonidesarja Nissan MTB Cupi avaetapiks, kaaluti selle ürituse liitmist Estonian Elion Cupi (EEC) liikmeks. Esimene Jõgevamaal korraldatud maraton jättis Elion Cupi juhtkonnale sügava mulje ning järgmisel aastal valiti Kalevipoja rattamaraton juba EEC kandidaadiks. Üritusel jälgiti korralduse kvaliteeti ning korraldajate võimekust. Möödunud aastase rattamaratoniga jäid EEC juhid väga rahule ning üritus võeti võistlussarja vastu.

Estonian Elion Cupi liikmeks olemine tähendab esmajärjekorras osalejate arvu hüppelist suurenemist. Kui esimesel maratonil võttis sõidust osa alla kahesaja osaleja ning möödunud aastal oli neid juba ligikaudu tuhat, siis tänavusele maratonile oodatakse vähemalt 1700 osalejat. See arv on olnud EEC etappide keskmine ratturite arv ja sellise osalejate arvuga saab rattamaraton olema rekordiliseks spordisündmuseks Jõgevamaal. 

Nädalavahetus maastikuratastel

Lisaks EEC sarja debüüdile on 4. juulil peetaval Kalevipoja rattamaratonil veel üks oluline roll. Koos 3. juulil Nõmmel peetava MTB Port of Tallinn GP-ga moodustavad need kaks üritust MTB Estonian Weekend-i, kus osalevad mitmed maailmakuulsad ratturid. Kindla nõusoleku Tallinnas ja Kuremaal starti tulemiseks on andnud mitmekordne maailmameister ja maailmakarika üldvõitja, šveitslane Cristoph Sausier. Mees kinnitas, et kasutab Eestis olles ära kõiki võimalusi, et treenida järgmisel nädalavahetusel Iisraelis toimuvateks Euroopa XCO võistlusteks. Ürituse peakorraldaja Tarmo Raudsepp loodab maratonil näha kõiki Eesti tipprattureid Sausier’ile  konkurentsi pakkumas.

Kalevipoja maratonirada on Tartu maratoni omast õige pisut raskem ning möödunud aastal olid mõlemal etapil eesotsas Eesti tippratturid: Euroopa meister Allan Oras, EEC 9. aasta võitja Caspar Austa ja Eesti valitsev maastikumaratoni meister Jaan Kirsipuu. Tarmo Raudsepp arvab, et kui eelminitud Eesti tippratturid ikka 4. juulil starti tulevad, siis ei ole maailmameistril võita kuigi lihtne. 

Tulemas ka lastesõidud

Kalevipoja rattamaratonil võisteldakse kahel, 71 ja 38 kilomeetri pikkusel distantsil. „Kui kõik tuntud ja tugevamad ratturid osalevad loomulikult pikal distantsil, siis lühem rada on kergem ja mõeldud rattasõpradele, kelle treenitus ei luba pikal distantsil osaleda,”  selgitas korraldaja Tarmo Raudsepp. Rattamaratonil korraldatakse ka kuni 12-aastastele mõeldud lastesõidud.

“Tasuta lastevõistlused kuuluvad kõigi Estonian Elion Cup rattamaratonide kavasse. Kalevipoja Rattamaratoni lastevõistluste puhul on veel tegemist ka taaselustatava Jõgevamaa laste jalgratta seeriavõistluse esimese etapiga,” sõnas Raudsepp ning lisas, et igas vanuses jalgrattaspordihuvilistele on maratonil tegevust küllaga.    

EILI KOITLA       

Estonian Elion Cup-i kalender

Etapp 

Etapi nimi 

Toimumisaeg  

Stardikoht 

1.etapp

13. Tallinna Rattamaraton

Pühapäev 02. mai

Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus

2.etapp

10. Mulgi Rattamaraton

Pühapäev 16. mai

Viljandi, linnastaadion

3.etapp

Rõuge Rattamaraton

Laupäev 05. juuni

Rõuge, Ööbikuoru plats

4.etapp

11. Otepää Rattamaraton

Laupäev, 19. juuni

Otepää, Tehvandi suusastaadion

5.etapp

3. Kalevipoja Rattamaraton

Pühapäev, 04. juuli

Jõgevamaa, Kuremaa alevik

6.etapp

10. Elva Rattamaraton

Laupäev, 24. juuli

Elva, kultuurikeskus Sinilind

7.etapp

Fuji X Rakke Rattamaraton

Pühapäev 15. august

Rakke, Linnamäe staadion

8.etapp

11. Jõulumäe Rattamaraton

Laupäev, 11. september

Pärnumaa, Jõulumäe Tervisekeskus

blog comments powered by Disqus