Kuremaa kaotas võideldes

Eesti meeste tänavustel korvpalli karikavõistlustel jõudis Kuremaa SK välja veerandfinaalini, kus tuli BC Kalev/Cramolt küll vastu võtta kaotus, kuid mulluse karikavõitja vastu mängides anti siiski korralik lahing.

Veerandfinaali pääsu tegi Kuremaa SK meeskonna jaoks mõnevõrra lihtsamaks asjaolu, et nende kaheksandikfinaali vastane Triobet/Dalkia pärast 23. septembril Kuremaal peetud ja võõrustajatele 68:102 kaotatud mängu edasi võistlemisest sootuks loobus. Nii said Kuremaa mehed 28. septembril korduskohtumise pidamise asemel hoopis puhata.

Üleeile Haapsalus BC Kalev/Cramo vastu peetud veerandfinaalkohtumise alguses kruviti tempo kohe väga kiireks. Meie võistkonnal õnnestus minna 3:1 juhtima, kuid mõni minut hiljem olime kaotusseisus 3:7. Vahelduva eduga kulgenud I veerand lõppes tulemusega 20:18 Cramole.

II veerandi algus oli mõlemalt poolt üsna närviline. Ridamisi eksiti nii rünnakul kui kaitses. Meie meeskond kogus end siiski kiiremini, tegi 9:0 vahespurdi ning asus kohtumist juhtima 27:20. Ardo Ärmpalu tõi vahespurdi käigus 6 punkti ja Tanel Kaljula toetas juba kolmanda tabava kolmesega. Kahjuks lõppesid järgmised kaks rünnakut valesöötudega, mille Kalev/Cramo kohe ära kasutas ning 31:29 juhtima asus. Kohe vastas Tanel Kaljula kolmesega ning olime jälle punktiga peal. Veerandi lõpus tegutsesid meie mehed kindlamalt ning Erik Dorbeku, Ando Tagametsa ja Ardo Ärmpalu korvidest võitsime poolaja 38:35.

Kolmas veerand oli meie jaoks selles ülipõnevas kohtumises kõige kurvem. Kuigi veerandi alguses tabas Tanel Kaljula juba viienda kolmese ning viis Kuremaa 41:35 juhtima, järgnes paraku mõõn ning mõne minutiga jäime kaotusseisu 43:41. Korra veel õnnestus Heiko Rannula korvist seis viigistada, ent siis tuli mitu valusat pallikaotust ja kalevlased said mitu vastuseta korvi. Pärast kolme veerandit oli seis meie poolt vaadatuna 58:68.

IV veerand kulges jälle võrdsete heitluses või isegi Kuremaa domineerimise tähe all. Tänu Ardo Ärmpalu, Heiko Rannula ja Mihkel Kure korvidele õnnestus kaotusseis viiepunktiliseks vähendada. Kahjuks enamaks sel korral jõudu ei jätkunud ja kohtumine lõppes BC Kalev/Cramo 75:85 võiduga. Kuremaa SK resultatiivsemad mängijad olid Tanel Kaljula 17, Ardo Ärmpalu ja Erik Dorbek 16 ja Heiko Rannula 8 punktiga.

Kuremaa SK jaoks on tänavused karikavõistlused sellega lõppenud. Sarja otsustavad mängud peetakse täna ja homme Tartus A. Le Coqi Spordimajas.